Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják sokan olyan...

Miért mondják sokan olyan fanatikusan, hogy a dízel jobb?

Figyelt kérdés

Azt mondják,hogy a benzines szar.

A dízeles autó kevesebbet fogyaszt,de az autó drágább,gyakrabban tönkremegy,sokkal drágább a javítása.Jobban szennyezi a környezetet,mint a benzin és többszörösen rákkeltő a hatása.A benzines jobban indul hidegben is.Szóval a benzin szinte minden tekintetben jobb,akkor miért mondják a benzinesre,hogy szar,a dízelre meg,hogy az a király?



2015. jún. 14. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Azért mondják, amiért te sz*rozod a dízelt. Szomszédtól hallott sztereotípiákat puffogtatsz te is
2015. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
A 1,5 literes spórolás miatt. Én se értem.. Ismerősnek 800 ezerben állt meg a TDI Passat üzemanyagrendszerének a javítása. Mondom ember ezt soha nem spórolod vissza. És akkor hol van még a turbo, DMF, EGR, DPF, stb. Külön-külön egy vagyon mindegyik. Persze lehet kókányolni is.
2015. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Mindkettőnek megvannak a maga előnyei, hátrányai, jellegzetességei és erősségei. Az, hogy ki melyiket preferálja, egyéni dolog. Én pl. benzines párti vagyok, mert szeretem a pörgősebb motorokat és fontos nekem az autó hangja is, de haverom még csak el se játszik a benzines autó gondolatával, nála csak dízel létezik. Kinek mi.
2015. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Hát mert fanatikusok. Meg kell nézni az autós portokat, azok is benzin vagy hasonlóak jobbára, most eltekintve a kivételtől. Szóval egy benzines motor maga a nagyszerűség, meg kell hallgatni egy Yamaha vagy egy Ferrari stb motort és kész, mindenki tudja, milyen nagyszerűek a benzines motorok.
2015. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem győztél meg, a leirásodból egy árva szó sem igaz. Annyi, hogy valamivel drágább a javitása de ennyi, a többiből semmi sem igaz, sem a környezetszennyezős rész, sem a rákkeltős, sem a tönkremenős rész.
2015. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A benzin rövid,a diesel hosszabb utakra jó.Az apám kocsija egy Peugeot 607 350000km-el és még nem volt semmi nagyobb baja.Ez autó kérdése
2015. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
De csak az ilyen WV félék mennek tönkre. Nézd meg a haszonjárműveket. Ha egy kicsit jó lenne vagy az üzemeltetése jobb, gazdaságosabb lenne , biztos benzinest is gyártanának. A kamionok jóval felül mennek az egy millió km.-en nagyobb javítás nélkül. Én cégnél Peugeot Partnert hajtottam 470000-nél semmi baj nem volt vele.
2015. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" Ha egy kicsit jó lenne vagy az üzemeltetése jobb, gazdaságosabb lenne , biztos benzinest is gyártanának."

Arra még várni kell néhány tíz évet( ha lesz egyáltalán újra ilyen ). Viszont CNGs haszonjárművek pl vannak már évtizedek óta.

2015. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Részemről mért dízel? Havi 5000km-t megyek, innentől már nem mindegy, hogy 7 literrel megyek 100km-t vagy 11-el.

Ha csak durván számolom az 200 liter, azaz mai árakon durván 70-80 ezer forint...


Másrészről meg nem mintha annyira foglalkoztatna a hang, belülre úgy se hallatszik, de például enyémben ami van sorhat dízel szerintem szép hangja van.


Végül meg ez a hidegben nem indul sztereotípia is... 30-40 éve még valóban előfordult ilyesmi, nem az akkori technikából kell kiindulni. Üzemeltetés meg olyan dolog, hogy benzinesre is lehet költeni ha olyasmi megy tönkre.


Egyik sem szar, de azért érdemes megnézni az európai újautó eladásokat, mennyi a dízel és a benzin, még a prémium kategóriákban is, ahol amúgy megengedhetnék maguknak bőven az extrém fogyasztásokat ott is magasan vezetnek a dízel eladások... Mért? Mert gazdaságosabb, másrészt ha az ember nem versenypályára megy a dízel is bőségesen jó minden helyzetre, sőt, a nyomatékosságuk miatt sok helyzetben jobban lehet velük menni.

2015. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

8. ÍRd már le hogy mi az a CNGs haszonjármű.

4. Azon kívűl hogy neked tetszik a benzines hangja, nemigen tudsz jobb érvet mondani a benzinesre?

2015. jún. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!