Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A klímát milyen sebességnél...

A klímát milyen sebességnél érdemes bekapcsolni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
amikor meleged van.
2015. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez nem sebességfüggő mert a a klíma zárt rendszerben megy nem a külső szél alapján hűti le a levegőt. Persze ha nagyon befülledt az autó a sok óráig állt a tűző napon akkor is előtte érdemes mindent ki9nyitni hogy szellőzzön kb 5 percig aztán mehet a klíma bekapcsolása és hagy keringjen a levegő nyitott ajtóknál úgy előbb fog lehűlni mert ugye a meleget kilöki az autóból aztán ha már elviselhetőbb akkor mindent becsukni és mehet a klímázás.


Klímát inkább akkor érdemes használni ha 10-20 percnél tovább autózol és nem fogsz 3 percenként megállni és kiszállni belőle mert másképp semmi értelme.


Ha azért kérdezed hogy sebességfüggő-e a klíma mert nem hűt rendesen akkor vidd el egy hozzáértőhöz 4-6 ezer forintért töltenek gázt, meg tisztítanak is, ha ez sem segít abba hogy rendesen működjön akkor már kompresszor hiba is lehet akár.

2015. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Városban klímával együtt állítólag 8-10 litert is megeszik. Ha pl. autópályán mész 130 km/h-val és lehúzod az ablakot, akkor nagyon megnő a légellenállás és a fogyasztás is. A klíma egyébként a motor teljesítményéből vesz el, óránként megeszik egy bizonyos mennyiséget. Nem mindegy hogy 50 km/h-val klímázol vagy 130km/h-nál. Előbbi esetben ugye érdemesebb lehúzni az ablakot mert nincs túl nagy légellenállás, utóbbi esetben pedig érdemesebb klímázni. De jó egyébként hogy a válaszolókat nekem kell észhez térítenem, kik járnak ide minek létezik ez az oldal? Egyébként takarékosság és környezetvédelem miatt tettem fel a kérdést.
2015. jún. 21. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen 80-90 körül már érdemes bekapcsolni, mert ott már kezd idegesítő lenni a szélzaj meg a huzat.
2015. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt is el lehet felejteni, hogy a klimától +2 litereket eszik az autó. Pár decivel eszik csak többet, és semmi köze sebességtől, városban való araszolgatáskor meg hiába húzod le az ablakot, mert csak a meleg jön be.
2015. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező te aztán nagyon értesz a dolgokhoz...

Nyilván észrevetted a klíma és a lehúzott ablak közti apró különbséget mégpedig azt, hogy a klíma hideg levegőt csinál, míg a lehúzott ablaknál ugyanaz a meleg levegő jön be, mint ami kint van. Amikor 35 foknál melegebb van egy-két héten keresztül akkor hiába húzod le az ablakot semmi hűsítőt nem fogsz érezni.

2015. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már 25 celsius fok km/h-nál be szoktam kapcsolni.
2015. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
dugóban (nem hideg levegő jön be hanem füst), autópályán (túl nagy a szél és a szélzaj)
2015. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!