Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mélynyomót hogyan tudom...

Mélynyomót hogyan tudom kocsiba bekötni?

Figyelt kérdés

Sohasem kötöttem még be és nem tudom hogy hogyan kell. Valaki el tudná nekem alaposan mondani hogyan kell?

Mélynyomó típusa: BLAUPUNKT GTB 8200 AKTÍV MÉLYLÁDA

Fejegység: Pioneer mvh 150ui

Milyen kábelek, csatlakozók kellenek?



2015. jún. 30. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy erősítő kábelszettet, a tápkábelt kösd az aksi + pólusára, tegyél rá biztosítékot, majd vezesd el a csomagtartóig, de arra ügyelj hogy semmi ne tudja kidörzsölni a kábel szigetelését mert akkor könnyen zárlatot okozhat és rosszabb esetben ki is gyulladhat az autód. A testkábelt olyan helyre kell fogatni, hogy érintkezzen a kasznival, elég ha a csomagtartó környékén keresel egy olyan csavart amire rá tudod fogatni a kábelt. Az RCA kábelt dugd be a fejegységbe, és vezesd hátra. Lesz egy kék kábel, az a remote szál, az küldi a fejegységből a jelet az erősítőnek, hogy kapcsoljon be. Ezt a fejegységből kilógó kék vezetékre kell rákötnöd. Utána már csak az erősítőbe kell bedugni a vezetékeket, és kész. De arra ügyelj, hogy a kábelek jól legyenek elvezetve, ne dörzsölje ki a szigetelésüket semmi, mert abból baj lehet.
2015. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
ha még nem csináltál ilyet szerintem ne most állj neki kísérletezni vele,hogy mikor kötsz félre/zársz rövidre/gyullasztasz ki valamit.....főleg,hogy nem csak elektronikai hanem némi szerelői tudás is kell a dologhoz,hiszen ha a kábeleket normálisan akarod elvezetni,akkor bontani kell a kárpitokat,esetleg fúrni stb stb.......inkább vidd el valahova ahol pár ezerért megcsinálják és az legalább jó is lesz,vagy ha ennyire magad akarod,akkkr legyen melletted valaki,aki azért ért is valamennyire a dolgokhoz,hogy tudjon segíteni/szólni ha valami nem stimmel!és itt most nem a szomszéd józsi bácsira gondoltam,aki egyszer életében már összetákolt egy megszakadt vezetéket a ladában!!)
2015. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!!sikerült bekötni.vettem egy kábelszettet ahogy tanácsoltátok.

+ polus, - polus, rca, fejegység-láda összekötés.

Szól is faszán.

De.Lehet buta kérdés: mi az a biztosíték? A szettbe volt egy üvegszerü henger alakú akármi, az lenne az mert azt nem kötöttem be sehova.

Valamint a+ polusu kábelen a szettben adtak egy fekete szinu rugalmas boritast. Azt érdemes rajta hagyni a kabelen vagy szedjem le? Gondolom a kidorzsolest hivatott megelőzni csak igy felo hogy mototterbe esetleg megolvad.

2015. júl. 11. 07:55
 4/7 dirtboy ***** válasza:

az egy agu biztosíték ház lesz,gondolom valamilyen biztosítékot is adtak vele.

az aku után nem sokkal meg kell szakítani a tápkábelt és oda kell beszerelni.

minimum akkora legyen mint az aktív ládádban lévő biztosíték,de lehet kicsit több is.

feladata az autó védelme,ha meg sérül a táp vagy kidörzsölődik a szigetelés és valahol ívet húz a kasztnin akkor az autó simán kigyulladhat.

a kábel szettek meg amúgy is gagyik,többnyire rezezett alumínium tápot tartalmaznak.

2015. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy szól a mélynyomó? Milyen autóba használod? Azért kérdem, mert én is egy ilyen vásárlásán gondolkodom, nekem szedánba lenne csak nem tudom hogy jól szól-e.
2015. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dirtboy ***** válasza:
ezek után sem fogod megtudni mert hogy mi szól jól meg mi nem az egyrészt relatív másrészt meg autónként eltér valamint a mélyközéphangszóróhoz is illeszkedni kell ami megint csak autónként változik hogy melyikbe hogy szól.
2015. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nissan Almera. A mélynyomó Blaupunkt 8200 a.

Maga a láda kicsi nem foglal sok helyet a csomagtartóba, de teljesítményben meglepően szépen szól. Plusz még két hangszóró még rá is köthető.

2015. júl. 12. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!