Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én mint eladó fél használtautó...

Én mint eladó fél használtautó értékesítés után köteles vagyok e garanciát vállalni az autóraa amit eladtam magánszemélyként? Illetve az eladás után 5hónappal a kocsi elkezdni enni az olajat ez a fajta hiba után felelősségre lehete e vonni engem?

Figyelt kérdés
Üdv. Nehéz helyzetben vagyok.2014. augusztusában vettem egy 4es golfot kereskedésből egy apró baja volt amit meg is csináltattam nem volt nagy gond nem is foglalkoztam vele. ( indítással kapcsolatos dolog ) 2015. januárjában értékesitettem az autót. Lassan fél év elteltével hivnak h nagy gond van eszi a motor az olajat, gyűrű dugó szelepszárszimmering csere 130ezer ft. Arra hívatkoznak h ez a hiba már vásárlás előtt is fenn állt és mivel a 6hó szavatosság értelmében én szálljak be a szervízelés költségeibe. Az autót én 183000km el vettem 188000el adtam el nekik ök állitolag 4000 km mentek vele és ezalatt megevett5liter olajat. Joguk van e ilyen hiba után engem mint eladót felelősségre vonni? állításuk szerint én vagy a kereskedés vmiylen adalékot öntött a motortérbe ami elnyomja a motor apró zajait zörejeit. Nem tudom h igaz -e, de azt tudom h én semmit nem öntöttem belem mert nem volt érdekem, az autónak semmi baja nem volt és nálam nem ette az olajat. Sajnos kezd eldurvulnia helyzet, fenyegetőzés stb. én ugy gondolom ez a hiba vásárlás utáni rossz használat miatt is kialakulhatott és nem az én felelősségem.
2015. júl. 5. 05:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Vállaltál szerződésben fél év garit? Ha nem akkor nincs gond. Ha fenyegetnek jelezd, h zaklatásért feljelented őket! Nyilván ha használt autó akkor is kell minimum a kipróbálási gari mondjuk. De teszem azt ha valaki megveszi, hazafele mondjuk béna és szétcseszi 1 esben haladással az nem a te bajod.
2015. júl. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem vállaltál fél év garanciát, hanem az volt a szerződésben, hogy a megtekintett állapotban vették át és utána már nincs felelősséged a későbbiekért, akkor nincs gond. A héten adtunk el egy kis házat vidéken, ezek bele lettek írva, megfelelt így neki, kifizette és ennyi.


Neked kell tudnod mi volt a szerződésben. Egyébként rengetegen örülnének, köztük én is örültem volna, ha anno a használtan vett autómra 5 hónap alatt csak 130 ezret kell rákölteni. Az adalékos dolog viszont durva.. Ezért nem szabad kereskedésből autót venni, azzal valami nagy baj 100%, hogy van, semmi empátia sincs bennük, úgy verik át az embereket ahogyan csak lehet!

2015. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Garanciát nem, de szavatosságot kell vállalni.


A 4000 km alatt 5 liter olaj, az annyira durva, hogy már korábban is észre kellett volna venniük.

Valaki hazudik, de nagyon...

2015. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Én azt is megérdeklődném, hogy mi oka van valakinek 5 hónap és 5000 km után megválnia a friss szerzeményétől?
2015. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Magánszemélynek szavatosságot kell vállalnia 6 hónapig.


Ez annyit tesz a gyakorlatban, hogyha a VEVŐ tudja BIZONYÍTANI, hogy egy rejtett (tehát nem látható, nem észlelhető!) hiba már a vétel időpontjában is fennállt és az eladó azt eltitkolta akkor felelősségre vonható.


Azt bizonyítani, hogy 5 hónappal és 4000 km-rel ezelőtt a motornak milyen hibája volt gyakorlatilag lehetetlen, mert szét lehet baxni egy motort 100 km-en is úgy, hogy egye az olajat.


Ne foglalkozz velük egy percig sem, pereljen be ha akar, úgysem fog. Ez csak próbálkozás, hátha sikerül lehúzni, mostanában sokan játszanak erre. Kollégámnak ugyan így jelentkezett egy rejtett erőforrás hónapokkal a vétel után, hogy drága tesókám há' szétesett az autó fizessed csak visszafele az árát. El lett küldve a francba, azóta sem hallott róla senki.

2015. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amúgy azt halkan megjegyezném, hogy a iv-es golf (talán az 1.6) egy akkora hulladék, hogy a gyári megengedett olajfogyasztás 1 liter / 1000 km... Az úgy még stimmel is :)
2015. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
azt h a golfok eszik az olajat már én is hallottam, de ezek szerint ők nem. A válasz arra h miért váltam meg a friss szerzeménytől, az hogy céges autót kaptam és emellett még van egy opel astrám is és a 3 auto egy embernek enyhén szólva túlzás és luxus :) de az auto eladásának okául velük is közöltem a céges autót . utolag sajna ezt is megkérdőjelezik de ezt a legkönnyebb bizonyitani hisz itt áll a ház előtt :) egyébként a bizonyitást mondtam nekik szakértővel de hallani sem akartak róla meg perről sem, erre jött a fenyegetőzés. köszi a válaszokat egyébként.
2015. júl. 5. 19:43
 8/17 A kérdező kommentje:
egyébként a szerződésben nem lett sajna beleirva h megtekintett állapotban, de garancia sem lett ráírva h vállalnék érte.
2015. júl. 5. 19:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Az nem számít. A közhiedelemmel ellentétben a "megtekintett és kipróbált állapotban bla bla" nem ér semmit, ha jogi útra terelik a dolgot. Ahogy a 6 hónap szavatosság is kötelező, akkor is ha nincs a szerződésben.


De mint mondtam, RAJTUK van a bizonyítási kényszer, nem rajtad.

2015. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy miért adsz el egy autót 5 hónap után.
2015. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!