Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001 Passat b5.5 1.9 PDTDI...

2001 Passat b5.5 1.9 PDTDI (101LE) Chip?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 2001-es Passat b5.5 (3BG) sedan 1.9 PDTDI. AVB motorkódú 101 lovas kocsi.

Kérdésem az lenne, hogy chippel meddig lehet erősíteni, hogy az még ne legyen káros neki? Aki bunkózni jött ne is szóljon hozzá, többieknek előre is köszi! :)



2015. júl. 6. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát nézd meg pl. ezt.


[link]


Viszont a fogyasztás inkább nőni szokott az ilyesmitől, nem csökkenni. Legjobb barátomnak is többet evett chippel.

2015. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
mennyivel evett neki többet? Nem lehet,hogy csak nehezebb lett a lába az erősebb kocsi miatt? :) állítólag normális használat mellett nem nő...de én is tapasztalatokra lennék kíváncsi,elvileg a fedélzeti chip után nem ír már valós adatot.(mondjuk elvileg némelyik kocsinál gyárilag se)
2015. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen autónál még totál felesleges nekiállni, úgy hogy ne csináljatok semmi negatívat, tehát ne nőjön az egekbe a fogyasztás és ne csökkentsd jelentősen a motor élettartamát nem igen lehet jelentős többletet kihozni belőle.
2015. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Pont hogy ezt a motort nagyon jól lehet chippelni. A 30%-os chip ezeknél még semmi károsodást nem okoz vagyis 130 lóerő környékére érdemes felhúzni (vagy lecserélni egy gyárilag 131 lovasra). Fogyasztás akár csökkenhet is, csakhogy a 130 lóerő ki lesz használva, ez a tapasztalat, úgyhogy szinte mindig még nagyobb is lesz a fogyasztás, nemhogy kisebb.
2015. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Erről a motorról nem tudok konkrétat mondani, de a sajátomról ami alapból 110 lovas 1.9 TDI azt chiptuninggal felhúzták 140 lóerőig, azt mondták hogy tovább is lehetne de az már nem garantáltan biztonságos, ezeket a turbós dízeleket eléggé jól lehet tuningolni, szóval tiedbe is várhatóan +30 lóerőt tudnak préselni biztonságosan.


Fogyasztásról: ugyanolyan vezetési dinamikával érzésre egyáltalán nem nőtt a fogyasztás, talán ha egyenletesen haladok akkor kicsivel mintha csökkent is volna(de lehet faceboo), viszont legtöbben a nagyobb erő miatt dinamikusabban kezdenek el vezetni így természetesen nő a fogyasztás, erre főleg olyanok hajlamosak akik már eléggé régóta használják az adott autót, és megszokták hogy pl egy előzéshez 70%-ig nyomják le a gázpedált (de ez csak példa) .

2015. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is azt mondták, hogy olyan 130 lóerőig biztonságosan lehet húzni, az még nem tesz kárt semmiben. Azt is mondták, hogy 150-re is fellehet húzni, de akkor esélyes, hogy megölöm a motort amit persze nem szeretnék.

Autó szerelők mondják, hogy ez a 101-es 5 sebességes PD a legjobb a kategóriájában, merthogy a 131-esekkel már több gond is van. Szerencsére én ezt nagyon kifogtam, mert 270 ezerrel vettem, de az előző tulaj eladás előtt kicserélte a kettős tömegűt, és a turbót. (Mindegyik zsír új, ismerőstől vettem) Szóval megölni nem szeretném :)

2015. júl. 7. 10:45
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

ARB tuning austria magyar a csávó. Bahn Attila

Győrig kell csak menni.

Ő ezt garantálja : 100hp 240 nm-ből 128PS/323NM

2015. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!