Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég bonyolult kérdés. Motorra...

Mocis99 kérdése:

Elég bonyolult kérdés. Motorral lámpánál elindulás elött merre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném hogy az idióta aki padlót nyom a sárgára pont az csattanjon belém ezért kérdem.

Ha én mondjuk balra kanyarodok és sárgára vált a lámpa akkor éppen kinek kezd el pirosra váltani? Azért kérdem mert akkor az ilyen kereszteződésekben kétszer is oda figyelnék. És valaki le tudná írni hogy van ez a balra, "előre", jobbra kanyarodásnál hogy kinek kezd el pirosra váltani mert akkor arra a sávra tőbb figyelmet fektetnék.



2015. júl. 7. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Telelámpás kereszteződéseknél a veled párhuzamosan haladóknak is általában zöldjük van, itt a szembeforgalomra kell figyelni, vagy ha kanyarodósáv van, nehogy valamelyik baromállat jobbról még bevágja (nem egyszer láttam ilyet), és kivasaljon, ezért jobbra is pillants.

Amikor neked már sárgára vált, a másik oldalról érkezőknek régen piros, de érdemes balra-jobbra pillantani, mert ilyenekből is láttam már csodákat, megéri a 2 mozdulatot.

Jobbkezes utcákban még autóval is benézünk balra, mert sok a hülye, nemhogy motorral. Esélyed nincs ha oldalról telibenyomnak.


De KRESZ-vizsgán, meg forgalmi órákon is beléd fogja ezt verni az oktató, no para.

2015. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2015. júl. 7. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!