Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hozzávetőlegesen mennyibe...

Hozzávetőlegesen mennyibe kerül egy régi autó teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Volkswagen Scirocco MK2-ről lenne szó, 85 körüli évjárat.

Egy közepesen rohadt autó teljes kilakatolása, telifény, kárpitozás, motorfelújítás, futóműalkatérszek komplett cseréje, tehát gyári állapotra állítás nagyjából mennyibe állna meg? :)


2015. júl. 22. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem saját magad csinálod, hanem csináltatod, akkor szerintem minimum egy guriga, de inkább másfél.
2015. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább 1,5.


Csak a lakatolás és a telifény több lesz 5 kilónál, ha nem a Béla csinálja sufniban.

2015. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kb én is így számolgattam, de többen azt mondják hogy 2-3 millió között is lehet akár. Mitől függhet ez?
2015. júl. 22. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:

A szerviz óradíjától, és a felhasznált anyagok minőségétől. A kaszni gyári állapotra való visszaállításhoz vérprofi lakatos kell, aki tud úgy foltozni és van megfelelő szerszáma is hozzá (pl. ponthegesztő gép), hogy ne lehessen észrevenni a javításokat.

Csak a motorfelújítás, utángyártott alkatrészekből elérheti a fél millát, gyáriból pedig megsaccolni sem merem. Lehet, hogy a 2-3 milla valósabb mint az én becslésem.

2015. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 22. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy 1,5 vagy 3, hogy:


- Csak polcról új alkatrészt használsz-e (gyárit? Utángyártottat ha még van?) vagy bontottat is kukázol

- Hogy milyen minőségben csinálják meg a kasztnit és milyen szakember

- Hogy milyen minőségben fújjátok újra a kocsit (ez akár 2x-es költség is lehet)

- Hogy te magad csinálod 3 évig vagy egy profi csapatra bízod akik 2 hónap alatt végeznek vele


Stb...


Ha OT rendszámot akarsz rá (ha már csinálod úgy érdemes...) akkor készülj rá, hogy csak eredeti állapotra lehet hozni.

2015. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az OT-hez mi szükséges? Az utolsó csavarig mindent ki kell cserélni? Nem lehet ültetni, más lökhárító hűtőrács stb nem játszik? Illetve a színének is ugyanolyannak kell lennie mint amilyennel eredetileg fújták őket?

Nem mintha ültetgetni akarnám, vagy "hülyegyerek" autót csinálni belőle.

Nem én csinálnám, hanem szakember, fényezésből minél jobb munkát szeretnék. Tudok egy jó lakatost aki azt mondta 200-ban megállna a dolog. Futóműalkatrészek pedig vannak hozzá dögivel utángyártottban (gyakorlatilag 2-es Golf)

2015. júl. 22. 20:09
 8/8 szerencses85 ***** válasza:
Az OT-hez teljesen gyárinak kell lennie, még a színnek is.
2015. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!