Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1. 0 Nektek...

Suzuki swift 1. 0 Nektek mennyit megy el 1 tank benzinnel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég vettem egy suzuki swift 1.0 ( 2002) es kis autót.

Csurig tankoltam , eddig 300 km ert mentem vele ( nem állatkodva) és most van a "felénél" a mutató vagy inkább a felétől egy picit feljebb.

Kíváncsi lennék kedves swift tulajok , nektek mennyit megy el a suzy 1 tank benzinnel?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 24. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
700km ki jön körülbelül egy tankból, ha leér a mutató, akkor is marad még benne 50-80km-nyi vésztartalék
2015. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Én nekem kb 680-720 km az átlag, ez attól függ mennyit megyek vele és milyen utakon. Ha hosszú útra megyek sima közúton akkor picivel tovább bírja, ha csak naponta megyek vele 10-15 km-ert munkahelyre, és 1-2 helyre ezen kívül akkor picivel többet eszik de ez is normális. Én 4 éve használom már, kb ez az átlag én csak egyszer merítettem le majdnem teljesen a tankot amikor annyit kellett mennem hogy még pénz sem volt nálam hogy tankoljak akkor 722 km volt benne és a mutató már igen csak az alján volt. Akkor másnap egyből a legközelebbi kútra elbírtam menni vele és igen csak 4 liter maradt már benne. Azzal mondjuk egy szűk 50 km ert elmentem volna de nem akartam már kockáztatni, én mindig akkor tankolok bele amikor már a felét eléri a mutató mert még egyszer nem akarok így járni hogy hirtelen nagy út váratlanul pénz meg nincs nálam max 2-3 ezer forint.


Mostanában már annyit nem járok vele mert nagyapám már nagyon beteg és könnyen rosszul lévő típus lett, sajnos így már nem ajánlják neki a vezetést, ezért meg is örököltem tőle a dízeles G astráját ami jóval tovább bírja igaz erősebb is a gép, de mivel másodállásban ételfutár vagyok sajnos saját autóval így nekem jobban megéri azt használni. A kis suzukit heti egyszer megjáratom hogy ne lustuljon el akkor átlag 20-30 km-ert megyek vele, mondták anyámék hogy adjam el nyugodtan és írassam át nevemre az astrát anyám nevéről mert árban ugyanannyi lenne a kötelező, a suzuki árából pedig rakassam rendbe az astrán az apróbb hibákat. De végül annyira szeretem a suzukit hogy amint meglesz húgom jogsija és belejön a dolgokba akkor neki fogom adni. Van munkahelye így lesz miből fenntartania, másra úgysem költ, megbízható, csak 2 barátnőjéhez menne a szomszéd városba inni nem szokott meg ha be akar menni a városba barátnőivel vagy csak úgy plázázni akkor nem kell a fülemet rágnia hogy vigyem be.


de ismerek egy srácot akinek jóval többet fogyaszt az ugyanilyen típusú és évjárató suzukija. Ő sokszor örül ha a 600 km-ert áttudja lépni egy tankolással és mindig csurig tankolja az autóját. Ő sem állatkodik vele, normálisan vezeti az autóját, de a kutya sem érti miért eszik többet. 3 szerelő nézte át, volt olaj csere, motor tisztítás, az összes létező alkatrészt átnézték rajta még a leglényegtelenebb alátéteket is és egyszerűen nem értik mi okozza. Jóval kevesebb km is van benne, mint az enyémbe garázsban is volt tartva az előző tulajnál, a szakszervizesek is arra tippelnek hogy annak idején elcseszték a bejáratást, meg sokat állt hetekig és nem éppen rendeltetésszerűen kezelhették. Van aki széria hibára gyanakodik mert pár 2002 elején gyártották, enyémet meg 2002 végefelé. de igazság szerint fene tudja mi a valós oka, elég sokat költött már rá, mindent megcsináltak rajta, még azt is amire felesleges lett volna költenie, még a leg lehúzósabb autószerelő aki felesleges javításokkal szokta terhelni az ügyfeleit csak hogy több pénze legyen még ő is mondta hogy túl sok felesleges dolgot csináltat meg, de nem is ért vele el semmit csak a pénzét dobta ki feleslegesen, mert sok minden hülyeséget elhisz amit neten terjesztenek anti suzukisok.

2015. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tomcatters ***** válasza:
79%
Hány literes tankja van? ... meglepődve olvasom,h csak 700 km mennek el 1.0 swiftek.. en ha tippelni kellett volna vagy 8-900 km tippeltem volna 1 teli tankal
2015. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
40 literes.
2015. júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tomcatters ***** válasza:
100%
40L ,igy már érthető :)
2015. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is rövid távokat megyek az autóval , kíváncsi leszek meddig lesz elég a benzin........

2015. júl. 25. 17:23
 7/8 A kérdező kommentje:

Érdekesség képpen leírom a saját tapasztalatom!


Nos sikerült elautókázni majdnem egy teli tank benzit.

Csurig tankoltam az autót , mentem vele 678 km -t ( kerekítek 680 ra), a mutató az alsó vonal alatt volt , de az E betűtől még "messze" volt.

A 680 km be volt országút, Bp belváros , Eszergom belváros( többször is) , sok rövidebb út( 10 percesek) , 2 hosszabb út( Eszergom - Solymár - Bicske - Eszergom kör)

Hegymenet, dombos vidék( úgy vettem észre ez a halála a kis autómnak) , sima terep.

Elmentem hát tankolni, csurig tankoltam és 33,01 L ( kerekítek 33 ra) benzin ment bele úgy , hogy pisztoly már nagyon kattogott.Mivel 40 literes a tankja , így ha jól számolok 7 liter maradt benne.

Így számoltam egy átlagot és 4,85 l es fogyasztás jött ki! Ezzel a fogyasztással én meg vagyok elégedve!

Az autóval országúton 70 - 80 - 90 km/h val mentem SOHA sem gyorsabban.

Köszönöm , hogy elolvastátok és mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 27. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:
:)
2015. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!