Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő ebben az esetben...

Mi a teendő ebben az esetben az autósiskolában?

Figyelt kérdés

Ha az autósiskolában 2013 tavaszán elkezdtem a B kategóriás jogosítványt, végigjártam a szóbeli órákat + elsősegély szóbeli, orvosi alkalmassági, és le is vizsgáztam KRESZ-ből, de utána nem folytattam, és nem kértem gyakorlati óra egyeztetést és oktatót, viszont most szeretném folytatni akkor mi a teendő?


Be kell mennem, megmondani hogy szeretném folytatni, és kérni előszöris újból időpontot KRESZ-vizsgára, majd ha teljesítettem akkor bemenni és kérni gyakorlati órát?

Ezt így lehet?


Vagy ha nem fejeztem be, akkor teljesen újból kell kezdenem az egészet, végig ülnöm az elméleti órákat(esetleg minden összeget újból fizetnem)?


2015. aug. 3. 02:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Új kresz vizsga szükséges lesz. Utána meg mehet a gyakorlat.
2015. aug. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Túl hosszú idő telt el azóta. Sajnos újra kell kezdeni.
2015. aug. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hívd fel az autósiskolát vagy menj be és érdeklődj náluk.Én úgy tudom, hogy két éven belül kell sikeresen gyakorlati vizsgát tenni.Az elősegély vizsgáddal mivan?Vöröskeresztnél kell az megcsinálni és sokáig érvényes.
2015. aug. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nemhogy új kresz-vizsga, de új tanfolyam is szükséges, aminek része az elméleti oktatás is.

nyilván megbeszélhető, hogy ne járj be, de ki kell fizetned és aláírásoddal igazolnod kell, hogy részt veszel az oktatáson.


szóval igen, újból kell kezdeni az egészet (kivéve elsősegély)

2015. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kezdheted az elejétől.


Egyedül az elsősegélyvizsgát nem kell újra megcsinálni.

2015. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez komoly?:S Tuti?


Abban reménykedtem hogy elég a KRESZ-t újra csinálni és utána mehet a forgalmi óra:S

2015. aug. 3. 12:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Tuti!

2 év alatt elévül a kresz vizsga, vizsgára pedig csak a tanfolyam elvégzése után vagy bocsájtható. Tehát be kell iratkoznod, ki kell fizetned, és ha lezárult az adott tanfolyam, majd akkor mehetsz vizsgázni és utána mehetsz vezetni tanulni.

2015. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az kemény:S

Én eddig úgy tudtam, hogy úgy értendő a "tanfolyam elvégzése után bocsájtható kreszvizsgára" hogy egyszer már kijárta valaki az elméleti oktatást.


Érdemes érdeklődnöm az autósiskolánál hátha néhány helyen pl ott kivételt tesznek, vagy pedig 100% hogy teljesen újra kell kezdeni?

2015. aug. 3. 12:19
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet


a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól


A vizsgák érvényessége, a vizsgaigazolás kiállítása


14. § (1) A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga - a 11. § (1) bekezdésének c) pontja tekintetében - két évig érvényes.

(2)

(3) Ha a vizsgázó az (1) bekezdésben meghatározott időtartam alatt az adott kategóriához, kombinált kategóriához tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet.


Azt hiszem, elég egyértelmű.

2015. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Fenébe:/ köszönöm a segítséget:)


Mégegy kérdés: Akkor ha újrakezdem, akkor az orvosi alkalmasságit nem kell újracsinálnom ha megvan a 2013-mas alkalmasságit igazoló papír?

2015. aug. 3. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!