Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi km -t tud menni egy...

Mennyi km -t tud menni egy autó ha a generátor nem tölti az akksit?

Figyelt kérdés
Kb 15km után elszállt a szervó is ezért meg kellett állnom, de utána már nem tudtam beindítani több próbálkozásra sem, csak az ablakokat felhúzni. (Ez előtt 3x indítottam úgy hogy az akksi nem töltött) Később kb 5 óra múlva visszamentem és 2x is betudtam indítani a motort. Az ékszíj azóta szakadt mióta az akksi nem töltött. Arra lennék kíváncsi hogy mitől nem indulhatott az autó amikor rá 5 órával 2x is beindult!!!??? Valamint tényleg csak 40-50 km -t tudok menni egy feltöltött akksival? Ennyire sokat használná az autó menet közben? Egyébként utána a szervó is megint működött de nem mertem már elindulni vele
2015. aug. 5. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmegy az sokáig, csak ha lemerül az aksi, az elektromos berendezések nem fognak működni. Pl ahogy írtad a szervó, világító berendezések, rádió magnó.


"Az ékszíj azóta szakadt mióta az akksi nem töltött"

Ez én úgy írnám, hogy azóta nem töltött, mióta az ékszíj elszakadt.

2015. aug. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

40-50 km-t mész egy feltöltött akksival az jónak számít, ha megy a lámpa, rádió, ilyesmi. De amúgy az akkumlátor méretétől függ igazából. Nagyobb akksival többet mész.


Egyébként nekem volt, hogy elromlott a generátorom, aztán egy teljes hétig úgy jártam az autóval. 2-esben mentem üveghangon vele és akkor úgy működött, mint a bicikli dinamója. Sajna csak akkor értem rá elvinni szerelőhöz.


Persze a dugókban szarban voltam, izgultam kicsit, de szerencsére előtte az üveghang feltöltötte. Amikor feltölti és el is tűnik az alacsony akksi feszültséget jelző lámpa, akkor már bátran lehet feljebb váltani, csak dugóba ne kerülj, mert ha merül, akkor megint üveghang kéne. Meg nyomogattam a gázt, amikor indítottam, aztán leakart állni. Az is ad neki, ha bőgeted, ez dugóban is jól jön, de ez csak kicsit ad.

2015. aug. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem km-rre megy a dolog,hanem a fogyasztókat mennyire használod.Gondolok itt a tompított fényszóróra,féklámpára,ABS-re!,rádió,elektromos ablak...stb...stb
2015. aug. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit pihenteted az akksit akkor összeszedi magát.

Csodát persze nem okoz, de ha mondjuk nem tölt és leállítod, vársz kicsit akkor jobban fog tekerni, mint ha azonnal indítod újra. De ez nem olyan dolog ami megoldja a problémádat.

2015. aug. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszer megcsináltam Miskolc- Nyíregyházát így. Kb. 90 Km
2015. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer a Nyíregyháza-Budapestet tekertem le töltés nélkül, igaz adagolós dízellel, ami indítás után elmegy akksi nélkül is xDD
2015. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha amit csak lehet kikapcsolsz, akkor elképzelhető a 90 km is kérdező, de egyébként tényleg 40-50. Eleve a tompított egy óra alatt lemerít egy átlag akksit, az autót vezérlő elektronikának is kell áram, ha benzines akkor a gyertyák is fogyasztanak rendesen áramot miközben adják a szikrát. Szóval igen, tényleg pár tíz kilométernél többet nem tudsz vele megtenni generátor nélkül.
2015. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dízellel jóformán amíg ki nem fogy, feltéve ha valami régebbi darab. :D
2015. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!