Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motort vennétek az...

AGM kérdése:

Melyik motort vennétek az alábbiak közül: Yamaha dt 80, Hodna Mtx 80, Serbi Rabasa, Aprilia af1? Ez utóbbi különbözik, de az enduro-at is leginkább közúton használnám, és ha úgy adódik, akkor terepen.

Figyelt kérdés
Mindegyik tetszik, és érdekelne, hogy ár/érték, alkatrészek beszerzése, fenntarthatóság, megbízhatóság szempontjából ki melyik mellett döntene.(?)
2015. aug. 7. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hisqvarna sms 125 45 lovas csodaszep nezz utana !!!
2015. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
a Husqvarna sms 125 az nem egy négyütemű motor? Én úgy tudom hogy az, és egy 125-ös négyütemű max lead 15-18 lóerőt de ez a vége. A kétütemű 125-ös motor is max 40-43 lóerőt ad le ha nagyon ki van hegyezve, de a felett már MotoGP kategória és több már nem is nagyon van benne.
2015. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az AF1-et terepen nem használod, de amugy az a legerősebb, leggyorsabb közülük.
2015. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
wr t akartam irni , esetleg sm. et ezek ketutemuek es erosek nagyon a wr az sport cucokkal dobbal meg szivocsonkal 45 loero fole megy en azt vennem a helyedben
2015. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
és hogy paszírozol ki a wr-ből több mint 45 lóerőt? A legerősebb 125-ös kétütemű blokk a Rotax 122-es blokk, amit az Aprilia-kba építenek, ez kerül az RS-be, Pegaso-ba, MX-be, RX-be. 33-35 lóerő környékére szokták belőni mert ott még gazdaságosan üzemel, felette már eszi az alkatrészeket de megy is mint a bolond. Husquarna rohadt jó motorokat gyárt, de 40-41 lóerőnél ők is tetőznek, egyedül a Rotax122-es blokkból lehet kipréselni 43 lóerőt, de az a 2-3 lóerő már észrevehetetlen az Aprilia és a Husquarna között. Amúgy nagyon élvezetes ilyen erős 2T-kel menni, de vastag pénztárca kell hozzá mert az utángyártott alkatrészeket itt már el kell felejteni.
2015. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
egyreszt nem az a legerosebb, masreszt nem gyari szivocsonkal mondtam, harmadreszt meg ezek nem erosek hanem gyengek, de ha egyszer kis kobcentiset akar venni..... [link] tessek te nagyokos, ez egy szar gyari szivocsonkkal gyari szar dobbal es rendszerrel 40 lovas, szal most jobb lenne ha elhalgatnal, te nagy motorszakerto, husaberg fe 650 Oshimuras supermotom van, te meg ulsz a gep elott es beszeled a hulyesegeidet az atom eros apprilliakrol, holott a wr gyarilag 40 lovas ha tuningolod arrow szivocsonk, fmf dob stb 50 loero ha nem 100 :D
2015. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

áhh, te vagy a Husaberges pali. Először legyél tisztába azzal hogy a 2T és a 4T motor között mi a különbség, utánna okoskodhatsz a dolgokba. MotoGP-s gépeken sem tudnak 50 lóerőtől többet kivenni egy 125-ös motorból, pedig ott nem olyan anyagokat használnak mint a széria motoroknál, szóval az 50 meg 100 lóerődet egy 125-ös esetében felejtsd el. Azt a leírást meg nézd meg jobban, forgatónyomatéka el van írva, egy 125-ös 2T a büdös életbe nem ad le 32Nm-t főleg nem 9000-es fordulaton, ha értenél a motorokhoz akkor tudnád. Mint kifejtetted már korábban egyetlen egy motorod volt/van, egy Husaberg 650 a szerinted legjobbnak vélt Yoshimura rendszerrel (Yoshimura rendszertől van fényévekkel jobb), szóval nagyon nem tudod megitélni hogy mit tud egy kétütemű motor mert nem volt más motorod, ezt magad mondtam el hogy te egy 650-es géppel kezdtél. Azzal pedig hiába vitatkozol hogy a Rotax blokk nem a legerősebb 125 köbcentiben, rajtad kívül minden normális ember tudja hogy az a legerősebb, mint ahogy azt is hogy 50 lóerős kétütemű 125-ös motor nincs.


Ha ennyire okos vagy, akkor elolvasva a leírást, rájöttél volna hogy a belinkelt motor nem sima széria hanem felhúzott, vagy nem tudsz olvasni, vagy nem tudod hogy mit kell nézni és miből lehet tudni hogy nem széria, de azért keresgesd, hátha ráakadsz.


Kipufogó felépítésével legyél már tisztába kétütemű motorok esetében és rájössz hogy nem "csak" a dob ami meghatározza a teljesítményt. Ne keverd a kétütemű és a négyütemű motort.


De te hülye vagy, veled nem érdemes vitatkozni, ezért is nem adtam meg a telefonszámomat hogy ne akaszd ki az embert a fas*zságaiddal. Életedben egyetlen egy motorod volt vagy van és azt hiszed hogy te mindent tudsz mert elolvastál egy motorrevüs cikket de azt sem tudtad értelmezni, minden motort ismersz, tisztába vagy a 2T-vel és a 4T-vel, kiválóan tudsz motorozni, Yoshimura az isten, arrow szivócsonk és fmf végdob és az már 50-100 lóerő egy 125-ös 2T-nél. Te minden hozzászólásodban mosolyt csalsz az ember arcára, egy mondat lerí hogy totál nem értesz a motorokhoz, de nem baj, ha neked így jó, legalább van kin röhögni.

2015. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
na akkor rohogj magadon te szerencsetlen....egyreszt ku..ara van 50 lovas 125 os, masreeszt a100 loero ironia volt sot az otven is egyebkent.....harmadreszt meg tisztaban vagyok a 2t es 4 t vel nagyon is hogy tisztaban, negyedreszt olvasd vissza, en nem a dobrol irtam h az loki meg a 2t annyira, hanem a szivocsonk az ami megloki a teljesitmenyet, otodreszt a ku..a elet sem mmondta h ez a g...is motor szeria motor, mivel en sem mondtam h az fmf dob meg arrow szivocsonsz szeria lenne.........hatodreszt veled nem erdemes vitatkozni, mert nem ertelmezed a masik szavait, ironiat nem erted, stb stb mennyel egy husaberg zabel 700 al es mond el hogy milyen a 2t, mert en meg nem ultem 2t, n sot bevallom nem is lattam....milyen az kek fust vagy keves nyomatek...vagy esetleg belso kenes.....vagy milyen az a 2t....legyszives meselj nagymester meselj es en iszom szavaid!!!
2015. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ja es az akrapovic, yoshimuranal mond legyszives, h mi az ami sokkal jobb??! mert en nem tudok rola jo az fmf jo a scalvani a mertin a finster a leo vince. de az akrapovic es a yoshimuranal nem hinnem h tudsz sokkalta jobbat mondani, max egyszinten veluk :))
2015. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
es ha olyan nagy szakerto vagy ne emeld ki, hogy "125 os 2t-nél".....nem kell kiemelni h 2t, mivel azonos kobcentinel sokkal tobb loerot lehet 2t bol kihozni....
2015. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!