Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51N első lámpa nem...

Simson S51N első lámpa nem világít eléggé. Ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy szép, gyári állapotban lévő 1983-as, Simson S51N kismotorom. Ez még 6V 15/15W-os tekercsel, és első lámpával van szerelve, kis foglalatú égővel. Az csak a bajom vele, hogy alig világít valamit. Hátul nagyon jól világít, elől annak is örülök, ha 20m-ről észrevesz egy autó, és leoltja a reflektort, de kivilágítatlan útszakaszon ha leoltom is jobban látok, mintha világít. Ez normális ezeknél a Simsonoknál, vagy azért rendesen kellene neki világítania? Van ezen kívül több Simsonom is, pl. egy S51B, tirisztoros gyújtás van benne, az meg azért egész jól világít. 6V 35/35W-os Narva égő van benne elől.

2015. aug. 8. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg gondolkozni egy kicsit!

A 6V-os világító tekercsek 18-21-25 Wattos kivitelben készültek, 15 W-osról nem tudok, de bármi lehet. Vajon miért nem bírja el a 35 W-os izzót szerinted? Tegyél be előre egy 15W-ost hátulra pedig 5 W-os izzót és csodát fogsz tapasztalni!


Nem, a Wattszám nem minden, hiába teszel be nagy teljesítményű izzót ha a világító tekercs nem bírja.

2015. aug. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy eredeti kis foglalatú, 15W-os égő van benne, azzal nem jó. A 35W-osat azt arra írtam, példának, hogy van egy olyan Simsonom is, amiben tirisztoros a gyújtás, erősebb tekercsel, és abban van a 35W-os izzó, ami jól világít, az N-eben gyári van, igazából az egész motort gyárinak kell elképzelni, festést is, stb... mindent.
2015. aug. 8. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Tényleg gond van a szövegértésemmel. :(


Mindettől függetlenül, semmi akadálya annak, hogy kicseréld az öreg világítótekercset valami erősebbre. Akár 12V-ost is rakhatsz bele.

2015. aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi probléma.


Szerintem megnézem először a testeket, egy barátom ezt javasolta, ha úgy sem javul, akkor vásárlok bele egy másik világítótekercset.

2015. aug. 10. 00:12
 5/10 anonim ***** válasza:
te a helyzetjelzővel mész? ugye mond hogy nem vagy hülye?
2015. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez egy gyári Simson S51N, ezen nincsen helyzetjelző, csak tompított fény van rajta. A kormányon lévő kapcsolóval lehet fel, és le oltani a világítást. Amúgy normális esetben ha Simsonon a helyzetjelző világít, akkor nem szabad hogy járjon a motor, mert a gyújtáskapcsoló bekötése eredetileg így van megoldva.
2015. aug. 20. 00:42
 7/10 anonim ***** válasza:
igen? és reflektor?:D
2015. aug. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
N-es Simsonon gyárilag nincsen reflektor, kivéve, ha kiég az égő tompított szála, mert akkor át lehet dugni a vezetéket a reflektorra. Akkor meg csak az van. Külön kapcsolóval nem lehet váltogatni.
2015. aug. 23. 23:04
 9/10 anonim ***** válasza:
ahj de amatőr :D had segítsek :) direktbe van bekötve a világítás és a kapcsolóval a tompított/reflektort váltod!
2015. aug. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pedig nekem csak sárga vezeték megy a kapcsolóból, fehér nem, elvileg annak kellene lennie a reflektornak. Akkor lehetséges, hogy valaki kókányolt már valamit előttem rajta.
2015. szept. 27. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!