Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Martin motor abonyban megbízha...

Martin motor abonyban megbízható? Nem szokott rossz motorokat rá sózni másokra?

Figyelt kérdés

[link]


Facebook profilja ez ha esetleg valakinek erről ismerős

Elég messziről akarok hozzá menni motort venni, de nem szeretnék ráfázni

Valaki tapasztalat, vélemény?



2015. aug. 15. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
na, milyen tapasztalataid vannak ? neked sem jók ? :D
2016. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem egy tőle származó motorom van amit Cegléden vettem egy motoros boltban. Szépen nézett ki, de telis tele volt műszaki problémákkal és majdnem úgy ahogy van megutáltatta velem a motorozást. Felkerestem Martint Abonyban, meg a haverját is és egyszerűen olyan flegma hozzáállással még nem találkoztam. Nem tudták megcsinálni a motorom, végül egy haver csinálta meg.

Ha jót akarsz kerülök őket nagyon nagyon messziről és elfelejted hogy léteznek!

2016. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző válaszoló vagyok, gusztustalan féregségnek tartom az egészet. Szintén vettem tőlük egy motort, szintén nagyon szépen nézett ki, de már a foglalózás után,amikor mentünk a motorért,akkor sem indult, mert állítólag rajtahagyta a gyújtást véletlenül. 5 perc akkutöltés után beindult, elindultam vele haza, megállt az utca végén,mert nem volt sok benzin benne,s nem volt takarék álláson a csap, az indítómotor kb 2-t forgatott a motoron. Hívom,beszél össze-vissza,de mondja,h jön, hoz egy másik akksit,az előző ,,vatta új" volt, csak mondjuk egy-két évet használhatták egy másik motorban. Jött,kicserélte az akksit,elindultam haza,10 perc után megálltam tankolni. Észrevettük,hogy folyik belőle az olaj. Felhívom megint, mondom neki,h folyik,blablabla,kicseréli,vigyem vissza másnap. Visszavittem másnap,megcsinálták,oké. Pár nap múlva nem működött az index,folyton égett a fényszóró,nem mindig indult rendesen. Elvittem megint, megcsinálgatták,de a fényszóróra pl azt mondták,hogy sokat kell kapcsolgatni a kapcsolót,és majd megjavul.. megköszöntem szépen, majd hazamentem. Élveztem nagyjából 1-1,5 napig a motorozás adta szabadságot,majd elkezdett a motor nagyon nehezen indulni,illetve folyt belőle a benzin. Hívom,mondja a fszságait,már igen csalódott voltam,tudtam,hogy ez egy rossz vétel volt. A porlasztó dugult el, azért folyt a benzin. Elvittem, megcsinálták(pár napot várni kellett,mire vihettem,addig a motor ott állt az udvarunkon,én meg majd' megőrültem,hogy motorozhassak), másnap ugyanugy folyt a benzin,illetve nagyon nehezen indult. Felhívtam, elkezdte magyarázni,hogy rossz benzint töltök bele,a benzinben homok volt,vagy valami,az dugitotta el a fúvókákat. Mondta,hogy ezt nem csinálják meg(ja,amugy ezek a javitasok a 3 honap garanciába tartoznak),mert nem az ő hibájuk. Ekkor a motor már abszolút nem indult, eltoltam egy szerelőhöz,jópénzért megcsinálták,aztán 2 nap múlva megint eldugult. Előtte utaltam rá,hogy a tank is elég rozsdafoltos belülről,de el lettem hajtva,hogy nem attól van. Leszedtem a tankot,kiszárítottam,és két maréknyi rozsdaport szórtam ki belőle.Közben az olaj is folyt a teleszkópból,azért is elvittem külön hozzájuk. Felhívtam,elmondtam neki, há ja ,igen, izé, akkor ez volt a baja,hozd el a tankot,adok egy másikat. Oké,ez megtörtént, már azt gondoltam,hogy nem lehet semmi baj. A motor fullosan indult végre, lehetett használni,a rohadt teleszkópból már megint folyt az olaj,azért nyaralásra való indulás előtt (reggel hétre) vittem a szerelőhöz,ami ugye nem is az én városomban van,hanem 10-15km-rel arrébb,de már megszoktam az ingázást. Megoldódott,de már eldöntöttem,hogy 50 kilométer motortolás, több hónap szenvedés és csalódás után eladom a motort,s nem is veszek másikat. Már fent volt a használtautón, amikor elmentem vele egy kisebb körre a városba. 40km/h körül egyszercsak reccsent valami,blokkol a kerék,majd továbbgurul,a kuplung kiakadt,a motor nem állt le. Leesett az első lánckerék a tengelyről,mert elnyírták egymást. Sosem voltam még olyan közel ahhoz,hogy felgyújtsam azt a ....csotrogányt. Negyven fok, a város másik felében laktam,indulhatott a motortolás(szerencsém volt,hogy megállt egy motoros segíteni leszedni a láncot,mert nem tudtam volna hazatolni sem). Természetesen a martin motor garanciája már lejárt,ezért még 20-30 ezerért vihettem szerelőhöz megint,most eladó jelenleg. Annyi pozitivum van az egészben,amit egyébként neki köszönhetek,hogy teljesen ,,kiszerettem" a motorozásból,nem akarok már motorozni,pedig már teljesen jol működik a motor,itt van lerakva az udvarban,nem is nagyon nyúlok hozzá. Én a vételáron felül 100-150 ezer forintot költöttem rá,s annyiért tudtam feltenni,amennyiért én vettem :) Nagyon köszönök mindent,remélem,hogy majd visszakapja az élettől az ilyen aljas patkány senkiházi népség. Akinek van kedve, számolja meg,hogy hányszor vittem 3 hónap leforgása alatt szerelőhöz , illetve az ő abonyi műhelyébe. Lehet,pár dolgot kifelejtettem,de szerintem már mindenkinek egyértelművé válhatott: A MARTIN MOTORTÓL NEM SZABAD MOTORT VENNI!
2016. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mármint az első válaszoló vagyok! :D
2016. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném annyival,h elcsúsztam a motorral,a teleszkópos olajfolyást nem kizárt,hogy az okozta. A csúnya beszéd pedig valóban nem illő,azt sajnálom! Minden más egyébként úgy volt, ahogy a történetben leírtam, nem vonok vissza semmit. Köszönöm a kedves Martin Motor megértését.
2016. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

# 2/5 Üdvözöllek!

A Motorkerékpárt nem a martin motortól vásároltad,de mégis öt fikázod.

Ha tele volt műszaki hibákkal, akkor MIÉRT vetted meg??

Ha tele volt műszaki hibákkal, akkor a Horvátországi túrázásod alkalmával , nem voltak műszaki problémái???(hisz te mesélted el)

Egy 23 éves motorba,nem teszünk full szintetikus olajat,de ha ez megtörtént,akkor ne csodálkozzunk, hogy 100 km alatt 2dl eszik meg belőle...

Nem kokecoljuk le róla a vákuumcsapot ugye? Mert szerinted az MZ az isten , azon nincs, tehát erre se kell.

Mikor naponta többször hívtál fel a különböző kitalált problémáiddal, hogy a motor nem úgy gyorsul ahogy te szeretnéd (20kw) ,Ne csodálkozz, hogy le tiltottalak.(De még mindig nem tőlem vetted a motort, (csak írom))

Aminek nincs problémája azon mit kell megcsinálni?

"A haverom megcsinálta a motoromat, kicserélt egy műanyag karikát , azóta nem eszi az olajat"....Erre most mit mondjak? :D :D :D :D ...

Üdvözlettel: Martin Motor !

2016. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 vargacsaba76 válasza:
Nekem teljesen más tapasztalataim vannak a Martin motorral kapcsolatban. 1997.11.07-én egy barátom halála után leszálltam a motorról és 20 évig egy métert sem motoroztam. 2 évig a garázsban állt a Yamahám de egyszer sem ültem rá. Most viszont úgy döntöttem, hogy újrakezdem. Megnéztem pár eladó gépet az országos hirdetési oldalakon és így jutottam el hozzájuk. Szerintem korrekt gépeket hirdetnek, korrekt áron. Legalább négy-öt alkalommal jártam a boltban, mire eldöntöttem, hogy megveszem az egyik gépet. Mindig normálisan fogadtak, találkoztam más vásárlókkal is, volt akivel többször is. Jártam a bolt mellett működő szervizben is, láttam pár motort apró darabokra szedve, majd ugyan azt a motort láttam összerakva, leszervizelve. Szerintem ha nem értenének hozzá, akkor nem szednének szét egy sornégyes motor karbit apró darabokra. Nálam a vásárlás során semmi probléma nem volt. Németből behozott motort vettem, ők intéztek mindent. Honosítást, reg.adót, friss vizsgát, névre írást, biztosítást. Kevesebb mint egy hét alatt. A motor 19 éves, szerintem a korához képest nagyon jó állapotú és minden hibájáról tájékoztattak. Amikor pedig mentem a motorért, mivel esett az eső és kb. 10 fok volt, felajánlották, hogy házhoz szállítják a motort. Nem lakom messze, de ez nagyon szimpatikus gesztus volt.
2018. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zoli798 válasza:
Suzuki gs500 Martin Motortol vásárolták.Sajnos aki tőle vette, nekem passzolt tovább.Kívülröl szépen nézett ki, de... főtengelycsapágy hibával kezdte, sajnos fordult is a tengelyen tehát az is kuka..(a szimeringek, tömítések, csapágyak cseréjét nem számító, idős motor ezek cseréje alap), aztán jött a kipufogó felőli tengely, fordulatszám mérő fogak szétnyalva, most a tank lukadt ki, átette a rozsda belülről ami ügyesen le volt fedve a tankpaddal, persze ez még nem elég.. most volt műszakin úgy üt az első tárcsa, hogy mérhetetlen. Már úton van a vadonatuj ebc szett. Mindent összevetve eddig 500e Ft van benne, de ha elkészült az új tank(belül is epoxigyantáztatom) akkor végre talán vége a kálváriának. Persze a kopó alkatrészek nem a Martin motor sara, ahogy szerintem a fék sem szerintem. Viszont a lyukas tank, a főtengely, a kipuf felőli vezérműtengely az övé. Azt mondta a szerelőm, hogy több évet, de akár egy é vtizedet is állt a motor, mert a henger rozsda foltos volt belülről, persze hónoltattam új dugatyú, és gyűrük. Nem a Martin Motort akarom fikázni,nem tőle vettem a motort,de tőle származik, és ezek utánn én az orrom nem dugnám be hozzá, még a rendszám tartó tábláját is elvettem a gépről.
2022. aug. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!