Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klima tisztítás Opel Astra G....

Fityuka kérdése:

Klima tisztítás Opel Astra G. Frigostar klima tisztító spray. Azt hiszem hab . Azt írja az utasítás, hogy vegyem ki a pollenszűrőt, és fújjam be a habot. Ennyi. De hova is fújjam a habot? Vagy hogy is kell?

Figyelt kérdés

2015. aug. 22. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján én a pollenszűrő helyére az elpárologtatóra fújnám.

Nekem H Astrám van, nem tudom a klíma mennyire tér el a G szériától. De ha az elpárologtató előtt fújod be valahol, akkor belefolyik a ventilátorba, csapágyakba, elektromos kontaktusokba, ami nem jó. Ha a szellőzőnyílásokon fújnám be, akkor félnék hogy a habból keletkező lé belefolyik a fejegységeb (rádió), ami megint nem jó. (Hallottam már ilyen rémtörténeteket.)

Tehát kizárásos alapon marad az elpárologtató. Ha belegondolunk, ott van értelme tisztítani, mert ott csapódik le a kondenzvíz is.

2015. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettesnél a pont.


Ezért vettem sima gáz halmazállapotot kifújó szprét, hogy ne legyen ez a macera.

2015. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszi.

Macera az van mindig, mert a klímatisztításkor ajánlatos a pollenszűrőt is cserélni. Legalábbis én így szoktam. Kiveszem a régi dzsuvás szűrőt, az elpárologtatót jól befújom habbal. Ott bajt nem csinál, a felesleg meg kifolyik ott ahol a kondenzvíz is. Ezután használom a gáz halmazállapotú "bomba" sprayt. Miután kiszellőzött, beteszem a friss tiszta szűrőt és kész.

Évente egyszer szoktam így megcsinálni és még soha nem éreztem büdösnek a klímát.

2015. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.a baj hogy nem találtam az elpárologtatót igaz, nem is nagyon kerestem.a pollenszűrőt kicseréltem,vettem bombát és azt használtam.sűrgős volt.majd habbal jövőre
2015. aug. 24. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!