Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha nem tudom a...

Mit tegyek, ha nem tudom a nevemre íratni a megvásárolt személygépkocsit?

Figyelt kérdés

Megvettem egy kocsit, de csak ideiglenes lakcímem van(tartózkodási cím), nincs se kutyám, se macskám, házam vagy lakásom meg végkép.

Eddig nem volt ezzel probléma, mivel több ismerősöm is így vette a sajátját, de most azt mondták, hogy nem írathatom magamra az autót, mert nincs állandó lakcímem.

Az adásvételi szerződés az megvan.

Jogosítványom az csak egy hónap múlva lesz.

Esetleg valamiféle köztes adásvételivel egy állandó lakcímmel rendelkező ismerősömre írathatom az autót?

Illetve, ma már megkellett volna kötnöm a biztosítást, de online kéri a jogosítvány szerzésének évét, ezért azt sem tudtam.

Elég nagy káoszban vagyok most.

Jó lenne, ha tudnátok tanácsot adni.



2015. aug. 28. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem vártál addig,míg megjön a jogsi?
2015. aug. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak sorba mindent. Mit kapkodsz össze-vissza.
2015. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jogsi nem kell ahhoz, hogy valaki nevére írják a kocsit. Nekem például anyám nevén van (nincs jogsija) és egy üzembetartóival használom én.
2015. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó vétel volt és gyorsan kellett döntenem

Nem gondoltam, hogy probléma lehet belőle

2015. aug. 28. 08:04
 5/8 A kérdező kommentje:
probléma megoldva
2015. aug. 28. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Örülök neki. Mi lett a megoldás?
2015. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Később leírom, amikor már tényleg minden tuti
2015. aug. 29. 13:34
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor megvásároltam az autót, akkor úgy tudtam, hogy bármilyen lakcím/tartózkodási cím megfelelő lesz.

Belefutottam egy mindenes ügyintézőbe (pénzügyi tanácsadó, lóti-futi, iratok ügyintézése, tényleg minden). Ez a személy azt mondta nekem, hogy már nem lehet ettől az évtől, csak állandó lakcímre átíratni a kocsit, de Ő megtudja oldani, csakis Ő! Köztes adásvételi, és ami még kell. Akár még trükközik is a forgalmival. Ez lett volna a megoldás.

De gondoltam, h először megpróbálom végigjárni a rendes utat.

A biztosítást megtudtam kötni jogsi nélkül, nem volt gond.

A verda átírásánál pedig minden probléma nélkül átírták arra a címre, ami tartózkodási címként szerepel a lakcímkártyámon.

Sőt! Azt mondta, hogy nekik teljesen mind1, ha az a cím kínában is van, csak legyen rajta a lakcímkártyámon.

Tehát nem is volt semmilyen probléma, csak pénzt akartak rólam leakasztani egy állítólagos problémával és annak megoldásával.

2015. szept. 8. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!