Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Román közútra nem vettünk...

Niobé87 kérdése:

Román közútra nem vettünk matricát. Várható büntetés? Ha igen, milyen mértékű?

Figyelt kérdés
Nyaralásunk utolsó napján derült ki számunkra a tény, hogy Romániában a közútra kell matrica. Akkor vettünk egy hetit, de az előző napokon nem volt matricánk. Neten olyanokat olvastam, hogy ha rendőr megállít, akkor 250-500 lej a büntetés és helyi postai csekken kell befizetni. Mi már itthon vagyunk. Ti jártatok már hasonlóan? Mi lett a következmény?

2015. aug. 30. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendőr nem is kéri ha megállít, nem az ők hatáskörük :)

Itt nálunk 250 lej a büntetés, postán küldik ki. De hogy külföldre kiküldik e, ezt nem tudom. Egyébként kevés kamera van felszerelve az utakra, nincs sok esélye, hogy elkaptak. Ja és természetesen az utólag vett matrica sajnos nem váltja ki, hogy előtte nélküle jártatok.

2015. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Igen, azt gondoltam, hogy az utólag váltott matrica nem érvényes visszamenőleg.
2015. aug. 30. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Kamionnal egyszer elmentem Nagylaktól Bechet - ig (bolgár határ). A vignettát egy 10 eurós bankjegy helyettesítette, mikor kérdezték, hol a matrica.
2015. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!