Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy új autónak azonos felszere...

Egy új autónak azonos felszereltséggel lehet más ára különböző szalonokban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kinézek valamilyen márkát, pl. Suzuki, és van több Suzuki szalon is. Ha egy adott felszereltségű modellt nézek ki, akkor ez az új autó minden hivatalos Suzuki kereskedőnél ugyanannyiba kerül?


Vagy ilyenkor érdemes végigtelefonálni egy csomó szalont, hogy ott mennyibe kerül az adott felszereltségű modell?



2015. aug. 31. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. A vevő megnyerése (és a jövőbeli kötelező szervizei és vásárlásai megnyerése) érdekében némelyik szalon gyakorlatilag 0 nyereséggel is hajlandó autót eladni, ha nem az árból enged, akkor ajándék extrákat ad. Tapasztalat.
2015. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen extrákat adhatnak, ha pl. egy olcsóbb kocsiból egy adott felszereltségű modell van?
2015. aug. 31. 22:08
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szőnyeg, sárvédőgumi, csomagtértálca, teljes értékű pótkerék, vonóhorog, ilyesmire gondolj. Ami nem függ a konfigurációtól és anyagáron nem kerül sokba, de ha a katalógusból válogatnád, soktízezer lenne.
2015. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja, azt kifelejtettem, hogy mindennek az a feltétele, hogy legyen nála készleten az adott autó, és te elfogadd a színét. Ha rendelni kell, nem valószínű, hogy bármilyen kedvezményt is kapsz.
2015. aug. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Erre a készletre nem gondoltam. Azt hittem, minden autót rendelnek. Legalábbis annál kereskedésnél, amit láttam, csak a bemutatóteremben állt 1-2 demó kocsi, nem volt mögötte valami nagy parkoló készleten levő kocsikkal.
2015. aug. 31. 22:37
 6/18 anonim ***** válasza:
Valamennyi mindig van, ha más nem, az országos importőrnél, ahonnan átkérhetik a szalonba. Nyilván most jóval kisebb lehet a készlet is, mint pl a válság előtt, most feleannyi új autót adnak el. De 2 éve is sikerült készletről vásárolni, úgyhogy továbbra is létező dolog. Plusz most már több szalon a használtautó.hu-n is hirdeti a készleten lévő autóit.
2015. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Elozo leirta a lenyeget.


Minden kereskedes x penzert veszi az adott kocsit a gyartol. Ez az osszeg minden kereskedonek ugyanannyi.


Az ar, amit a cedulan latsz, az teljesen a kereskedestol fugg. Ha meno helyen van a kereskedes, draga a berleti dij, stb, akkor tobb hasznot tesznek ra. Ha videki kis kereskedes, akkor megteheti hogy kicsi haszonnal adja el, mert az a kicsi haszon is szamara haszon.


Minden kereskedesnel lehet (sot kell is;) alkudni.


De ha jot akarsz magadnak, akkor nem mesz el egyikbe se es ne is nagyon telefonalj, hanem irj nekik emailt. Pl. 2016os Suzuki akarmit szeretnek, alap model, feher szinu. Vagy full extras piros, vagy mindegy milyen szinu csak legyen benne navigacio. Erted, ami neked kell.


Es megkerdezed az elso kereskedest, hogy mennyi. (azt amelyik hozzad a legkozelebb van) Kapsz egy osszeget.


Felkeresed (emailben) a tobbieket es megirod nekik hogy x kereskedes a szomszedban ennyit ker. Ha te jobbat tudsz ajanlani, akkor hajlando vagyok az extra kilometert megtenni es elmenni hozzatok.


Lehet hogy azt irjak, hogy nem engednek, de az elso olajcsere ingyen lesz, vagy ahogy fenti irta, potkerek, szonyeg, anyamkinjaval probalnak odacsalogatni.


Nyugodtan ugraszd a kereskedeseket egymas nyakanak. Amelyik a legjobbat ajanlja, ahhoz mesz.


Aprosag: ho vegen es ev vegen mindig jobb autot venni, mert van egy limit ami utan a kereskedesek jutalekot kapnak a gyartol. Pl. Joskapista Suzuki Szeptemberben eladott 19 vasat es mar csak egy hianyzik, hogy vmi kedvezmenyt kapjanak. Ha te Szept 30an bemesz, mindent elkovetnek, hgy az o autojukkal hagyd el a boltot. Ev vegen meginkabb megy a verseny.

2015. szept. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Valahol azt írták, hogy új autóknál árban nem nagyon lehet alkudni, mert a listaár alá úgysem mennek, de valami tartozékot tényleg érdemes lehet kisajtolni. Pl. az említett pótkerekeket, mert az olcsóbb autókból azt sokszor kispórolják.
2015. szept. 1. 07:47
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha van olyan balfék, aki elhozza a vadiúj autót, hogy nem kap meg valami gyári tartozékot..... :/

Egyszer velem is bepróbálkoztak.

Miután kiütöttem a hisztit, /fölemlegettem a retek-klub riporterét, és a helyi újságot/, láss csodát, megkaptam mindent. Emellett a szalon vezetője egy üléshuzattal "kompenzálta" hogy eltekintettem az eset publikálásától. :)

2015. szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha a gyári tartozék alatt itt a pótkereket érted, az nem mindig jár. Az olcsóbb autókban sokszor nincs pótkerék gyárilag, csak valami defektjavító szett, hogy még el tudj gurulni a kocsival a szervizig:


[link]

2015. szept. 1. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!