Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom beállítani a...

Hogyan tudom beállítani a fényszóró erejét egyszerűen?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a műszerfalon kell valamit fel-le tekerni, de hiába csinálom nem változik. Most volt műszakin az autó, de tegnap haza fele minden 2. autós villantott. Volt olyan is, aki annyira jó fej, hogy direkt rám kapcsolja a refit, mert azt hiszi én is azzal megyek, ezzel veszélybe sodorva mindkettőnket, de sebaj..
2015. szept. 11. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
A fényszóró erején nem lehet állítani. Max. az izzót lehet kissebb vagy nagyobb teljesítményűre cserélni. Amire te gondolsz az a fényszóró magasság állító. Ha van ilyen a kocsidban akkor azt àllítsd "0" értékre. Ez a normál magassága. Ha így is villognak rád a szemből jövők akkor egy műhelyben kell beállítatnod. Ott van nekik olyan müszer amivel pontosan be tudják állítani a fényszóróidat.
2015. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

azért villognak, mert az égbe világít a lámpád, vagy egyenesen a szemükbe, én is rád vágnám a refit, mert nem igaz, hogy nem veszed észre, hogy a fa tetejét is megvilágítja a lámpád, ha meg vibrál is, az még rosszabb...


nem az erejét állítja, hanem a foncsort dönti pár fokkal lejjebb vagy emeli feljebb egy kis motor, ezzel szabályozza, hogy szemmagasságnál alacsonyabbra világítson, hogy ne vakítsa a szembejövőt... a motort pedig hivatalosan arra találták ki, hogy amikor 3 zsák cementet raksz a csomagtartóba, lejjebb tekerd a foncsort, és ugyanúgy lefelé világíts akkor is, ha a kocsi hátulja lejjebb ül... pl az enyémben már azt is észreveszem, ha 2 karton víz a csomagtartóban van, máris feljebb világít a lámpa, ilyenkor 1 fokozattal lejjebb tekerem, és senkit nem bánt


tedd gyújtásra az autót, kapcsold fel a tompítottat, és tekergesd a magasság állítót, ha csönd van, hallanod kell ahogy tekergeti a motor, ha megy a motor de a magasság nem változik, akkor valami eltört, új lámpa kell, vagy valahogy megtuningolni belülről, hogy lejjebb világítson

2015. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

"tegnap haza fele minden 2. autós villantott."


Nyílván trafi,vagy közúti ellenőrzés volt -agyas...

2015. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

második: majd rájössz, amikor megfordul valaki és pirosnál kiszednek az autóból , mert te hobbiból világítasz másokra , akik szabályosan közlekednek

harmadik: nem volt ellenörzés te majom

2015. szept. 11. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

1. nem lehet szabályosan közlekedni egy szabálytalan világítással rendelkező autóval


2. nehogy már az én retinám égjen ki azért, mert te sajnálsz 2 forintot a kocsira, mert persze, téged nem zavar ha a szemben közeledőt elvakítod, vagy az előtted haladót a tükörből vakítod... miért háborodsz fel, ha rád kapcsolják a refit? miért háborodsz fel, ha az előtted haladó rádkapcsolja a ködzárófényt? ha a tompított felfelé világít, az pontosan ugyanolyan szemből, mint a refi, tehát te is refivel jössz szembe velem, akkor én miért ne mehetnék szembe veled? ez azért van, hogy VEDD ÉSZRE MAGAD, NEM EGYEDÜL VAGY AZ UTAKON...

3. gyere utánam, majd elbeszélgetünk, veled meg a rendőr fog...

2015. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A fényszóró fényereje nem állítható. Az fix, tud valamennyit az izzó, azt' jóvan. Viszont állítható a fénykéve magassága.

"Ha jól tudom a műszerfalon kell valamit fel-le tekerni, de hiába csinálom nem változik"

Az vagy a műszerfal fényerejét szabályozza, vagy a fényszórót állítja fel-le (nem árt tudni, milyen tekerők, kapcsolók vannak az autóban). Az első esetben értelemszerűen nem fog kifelé változni semmi, de a második sem megoldás a problémára. Van, hogy a magasságállítás nem működik, de ha működik is: az össze-vissza világító fényszóróra nem megoldás. Először be kell állítani a geometriát, utána a belső állítás csak arra való, hogy a terhelésnek megfelelően belődd a fénykéve magasságát.

Nem árt rászánni azt a kis időt és pénzt a fényszóró beállítására. Utána nem fogod vakítani a szembejövőket és lehet, hogy még te is látni fogsz.

2015. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező,

miért ugatod le a válaszolókat? Sz*rul van beállítva a lámpád és kész.


Vidd el egy műhelybe ahol beállítják, utána pedig a terhelésnek megfelelően használd a magasságállítót, ha van.


Máskülönben veszélybe sodor mindkettőtöket? Esetleg figyelmeztet téged, hogy te teszed mindenkivel az úton ezt?

2015. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. de baromira zavaró , amikor a 10. kocsi szándèkosan neked világít te pedig nem tudsz vele mit csinálni...nem èrzem jogosnak, de mind1
2015. szept. 11. 15:23
 9/14 A kérdező kommentje:
egy villantásból is èrti az ember nem kell rám rakni a refit, főleg hogy a 10. szembe jövő csinálja.. ès ponz azèrt leszek idegrs mert ilyen pökhendi barom mint pl.tr azt hiszed hogy a penzt sajnalom holott most jott muszakirol az auto ami 30 ezer volt es tokeletes allapotban mellesleg ritkan jarok vele este es mrg napkozben indultam el most derult ki a problema
2015. szept. 11. 15:29
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Na most a veled szembe jövő autósok nem egy titkos szekta akik CB-n keresztül vitatják meg, hogy éppen most ki villogjon rá a szembejövő baromra. Ha 10 embert zavar, mind a 10 rád fog villogni. Ez pedig szerintem erősen jelzi, hogy nem az ő retinájuk fotonérzékeny, hanem neked kéne kezdeni valamit a járművel, ha magadtól nem tudod, szerelő.
2015. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!