Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lakott területen kívül nem...

Ha lakott területen kívül nem volt felkapcsolva a fényszóró mennyire büntethetnek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire.

Lakott területen kívül nem kötelező a fényszóró használata,csak engedélyezett.

2010. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól szerint

"44. § (8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani."

Minket egyszer megállítottak mert világítás nélkül mentünk, akkor helyszíni bírságot szabtak ki, de már nem emlékszem, hogy mennyit, párezer forint volt.

2010. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Elsőnek nincs igaza!
2010. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Első egy hülye. Gondolom ő az a típus, aki este 10-kor is világítás nélkül közlekedik, mert ő lát...


A rendőrön múlik, hogy mennyire büntet meg, ha normálisan beszélsz velé, akkor nem szoktak szemétkedni, megúszod a legalacsonyabb büntetéssel (3000 ft).

2010. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg rosszul van feltéve a kérdés mert nem a tompított világítást kérdezi a kérdező,hanem a fényszórót ,az meg a reflektort jelenti,és azt tényleg nem kötelező fölkapcsolni.
2010. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Félreérted, nem a reflektorra gondolok.
2010. márc. 13. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a fényszóró az a tompított fényszórót is jelentheti, nyilván erre gondolt a kérdező...
2010. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 omadjoe ***** válasza:
anyám egyszer tompitott nélkül autozott, és megállitotta a rendör. nem büntette meg, hanem a rendör kapcsolta fel anyámnak a világitást. és jo utat kivánva elengette. én ott ültem a jobb elsőn. :D rendőr válogatja!
2010. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnos fel kell kapcsolni, bar ennek az eg vilagon semmi ertelme szerintem. Arra jo hogy tobbet eszik a kocsi, megemelkedik az alapjarat sok esetben a tompitottol, igy tobb a benzin, es tobb az ado :) - jo kis szabaly!
2010. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!