Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120L autónál az normális...

Skoda 120L autónál az normális, ha országúton 90-95 km/h sebességnél tartósan haladva a víz hőmérséklete eléri a 100 *C hőmérsékletet?

Figyelt kérdés

Megnéztem kinyomta-e a vizet és a tartályba még megvolt a víz.

A 100 *C a zöld tartomány végén van.



2015. szept. 14. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

az eléggé sok már szerintem.

egy mai autóban a 100 fok az még nem sok, mert 120-nál kezd gond lenni, de egy ilyen skodánál már baj szerintem.

2015. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es

Csak itt nem mai autóról van szó :D

Farmotoros autó ugye, régi Skodákat többek között ezért utálták, mert semmi hűtése nincs a motornak, állandóan felmelegszik. Ennél a típusnál szinte normálisnak nevezhető hogy ennyire melegszik, persze nem szabad sokáig így menni. 80-as utazó elég ezeknek. Amúgy nem lehet, hogy mentél más autó, vagy kamion után és azért nem kapott elég hűtést? Próbáld meg egyszer úgy hogy senki sincs előtted, ha akkor is fől, akkor vissza kell venni a tempóból.

2015. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Volt 120 L Skodám. Nekem pl volt olyan, hogy amikor a világítás be volt kapcsolva 100 fokot jelzett. Ha kikapcsoltam akkor meg 90 et. Igazából sok, de a hűtésük nem a legjobb.
2015. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg a zöldben van jó. A mai autók "hőfokjelzője" nem a víz hőfokát méri, hanem csak azt jelzik, hogy "rendben van" a vízhőfok, ezért menet közben nem mozdul el középről.

Ezeknél az "elavult" autóknál a műszer valóban a víz hőfokát mérik, ezért a mutató "elég dinamikusan mozog".

Ezeknek az autóknak a 100 km/h sebesség elég magas. 80-90 fölé csak előzéskor célszerű menni.

Az én élményeim elég régiek, akkor még ezek az autók sokkal fiatalabbak voltak. Manapság már ezek öreg autók még több törődést igényelnek.

2015. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A mai autók "hőfokjelzője" nem a víz hőfokát méri, hanem csak azt jelzik, hogy "rendben van" a vízhőfok, ezért menet közben nem mozdul el középről. "


Az igazság sajnos az, hogy ezek a fránya mai autók hűtőrendszere képes arra, hogy -20 és +40 fokban is tartsa a 90 fokot fixen, bármilyen sebességnél. Szomorú, ugye?

2015. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a mai autók nem csak azt jelzik hogy rendben van :D a miénk mutatja pontosan a dolgokat. az elején egy pár km-ig nem mutat semmit, majd egyszer csak kinyit a termosztát, és akkor már rögtön 80-fokra ugrik, majd még egy kis idő és elére azt a 87 fokot amit szokott tartani, és azt tartja, ha dugó van akkor megy fel 90-re, de az fölé nem.
2015. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt skoda120 autóm és gyakran tönkrement a termosztátja.Lada termosztátot kell bele tenni,állítólag pont passzol bele.A lada termosztáttal nincs baj.A ladáknak viszont a vízpumpa a gyengéje :)
2015. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!