Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyár elején vettem egy kínai...

Nyár elején vettem egy kínai 50 ccm-es robogót. Az a problémám adódott hogy mentem vele és egyszer csak elkezdett bedadogni és miután megálltam le is állt a motor. Beindítottam újra mentem vele 2 km-t és megint leállt ugyanígy! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
csak a shellnél tankolok 100-as benzint és a motorolaj se rossz: castrol 2t racing

2015. szept. 14. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

az hogy kínai gagyi!

anyukámnak is ugyan ezt csinálta és a kukában landolt! valószínűleg a henger ennyit bírt!

2015. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én tudom h gagyi kínai!! DE azért szeretném tudni hogy mi a konkrét baja! Köszönöm!
2015. szept. 14. 21:44
 3/6 joco5582 ***** válasza:

:) Szerintem a kinait se 2 km-re gyártották.

Klasszikus üzemanyag tank\karburátor dugulásnak tűnik, a robogók 90%-nál előfordul. Ugye megtelik a karbi üzemanyaggal, kimotorozod, de mivel lassú az utánpótlás leáll. Vársz a karbi megtelik és kezdődik előröl.


Követve a benzin útját, cseréld ki az üzemanyag szűrőt, győződj meg, hogy van elegendő "üzemanyag folyás". Sajnos vákumos üzemanyagszabályzású motornál ez bonyolultnak tűnhet. Ha nem vagy egy műszaki zseni\és még csak gyertyakulcsról se hallottál érdemes begurulni egy szervizbe vele.


Ha segít online megpróbálhatjuk közösen is. (De csak akkor, ha van szerszámod - volt már aki semmi nélkül csodát várt aztán csodálkozott hogy eredmény sincs)

2015. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást!!! Megtaláltuk a hibát!

Le volt esve a testkábel a generátorról. Visszatettük a báttyámmal, berugtuk és elsőre működött! Remélem ha valakinek ez a gondja akkor neki is csak ennyi lesz megcsinálni :)

2015. szept. 15. 19:53
 5/6 joco5582 ***** válasza:
De jó, széles utat mérsékelt szereléssel :)
2015. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Viszont Kívánom :)
2015. szept. 18. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!