Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell kipufogót felszere...

Hogyan kell kipufogót felszerelni autóra?

Figyelt kérdés

Sportdobot kéne felszerelni csak nem tudom,hogy lehetséges.


A legnagyobb gondom az az,hogy a dob vége 6cm a kipufogó cső pedig 4 cm átmérőjű.Van erre valami szűkítő vagy,hogy lehet megoldani?


A másik,hogy a kocsinak nincs hátsó dobja,hanem ki kell vágnom a középdobot és a helyére betenni egy összekötő csövet.Ezt megint,hogy kapcsoljam össze?Gondoltam,hogy az összekötő csőnek a két végén bevágást csinálok 2-3cm-re,hogy tudjam belefeszíteni az ugyan akkora átmérőjű csöveket,majd a toldásnál szorítóbilincsel rögzíteném.


Megint,egy probléma,hogy mivel gyárilag nincs hátsó dob(nincs neki hely kialakítva) ezért elég kicsi a hely hátul és épp,hogy csak befér a dob.Csak úgy tudom megoldani a bekötést,mint ahogy a képen is látszik,csak nem tudom,hogy hogy hajlítom meg úgy a csövet,hogy ne törjön meg.

[link]


Minden hasznos választ kíváncsian várok.


Az autó típusa: Mazda 3 BK

Kipufogó: Carub Japan Style



2015. szept. 23. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy komplett rendszert tennék alá. De ne vedd bántásnak ha már itt kérdezed inkább vidd el egy kipufogóshoz.
2015. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A típusspecifikus komplett kipufogó rendszerrel az a probléma,hogy 500$-tol kezdődik csak a rendszer és annyit sajnálok érte kiadni.

Az autót szerelőhöz viszem,mert még annyira nem vagyok profi hegesztésben,csak gondoltam,hogy előre beszerezem az alkatrészeket és kíváncsi voltam,hogy hátha valakinek akad valami könnyebben kivitelezhető terve,mint az enyém.

2015. szept. 23. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A helyett hogy kínlódsz / tákolsz,mi lenne ha elmennél egy normális kipufogóshoz,azt az megcsinálná az egészet normálisan,és akkor nem fog megrogyni a cső,meg nem úgy lesz meghegesztve hogy az első nagyobb döccenőnél le fog szakadni a dob stb stb........
2015. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:

Nem értem, miért fog neki a kipufogógyártásnak az olyan ember, aki még azt is a neten kérdezi meg, hogy miként lehet roggyanás mentesen a vékony falú csövet meghajtani?


Holnap talán azt fogod megkérdezni, hogy miként kell begyújtani egy keverőszárat? Vagy hogy hányas pálcát használj a 2mm-es falvastagságú csőhöz?

2015. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 2 mm vastagságú csőhöz hányas pálcát használjak? xD

Na jó,csak vicc...


Mondtam,hogy nem én fogom hegeszteni meg felszerelni csak kíváncsi voltam,hogy hogyan oldaná meg ezt egy szakértő,mert csak egyszerűen kíváncsi vagyok a technikára.

Gondolom ez nem olyan nagy baj. :)

2015. szept. 24. 17:20
 6/6 veterán vas ***** válasza:

Azt reméltem, hogy nem csak nézegeted a betűket, hanem olvasod és értelmezed is..... ;)

2mm-es falvastagságút írtam.

2015. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!