Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki maruti! Kuplungcsere?...

Suzuki maruti! Kuplungcsere? Segítsen valaki!

Figyelt kérdés
sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy nagyon leégett a kuplungom.. tegnap szétszedtem a kis maruti elejét , a váltót fel lazítottam le kötöttem róla mindent de valahogy nem jön ki a helyéről.. ki kell szedni az egész blokkot ahoz hogy ki tudjam cserélni a kuplungot? előre is köszönöm a választ?? !

2015. szept. 25. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak saccolok, marutit nem láttam még bellül, de Honda crx-nél, meg VW-nál is a váltóoldali futóművet ki kellett szednem, motoratató bakokat feloldani, és megbillenteni a motort lefelé, és a kerék felé jött ki.
2015. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a motort szoktam megbillenteni, ha nem jön ki a váltó a helyéről. A motort próbálom hagyni a legutoljára. Ez minden autóra érvényes.
2015. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a maruti ilyen...a blokkot meg a váltót egyben kell kivenni és csak felfel jön ki!!!
2015. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki lehet szedni egyben csak a váltót és én sejtem miért nem tudod kiszedni ( én is elkövettem azt a hibát.


1. A kocsit bakold fel

2. Én csak lefelé tudtam kiszedni a váltót, és betenni is cak aluról siekrült.

3. Azért nem tudod kiszedni valószínűleg mert van egy fél kör alakú takarolemez a váltón. és a napkerék beleakad.

Tehát ha a kocsi előtt vagy akkor a bal oldalon, ahol a motorhoz csatlakozik a váltó, alul be kell bújnod a kocsi alá. Ott látni találni fogsz 2 vagy 3 db 8as csavart ami egy lemezt fog ( takaró lemez ). Ezeket le kell terekned és a félkör alakú takarólemezt ( vékony alumínium ) kell leszedned. Azután már ki tudod szedni a váltót.

Én kilazítottam a stabilizátor rudakat is mert visszarakásnál alulról mindig beleakdt a váltó.

2015. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!