Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan váltotok sebességet...

Ti hogyan váltotok sebességet "érzésből"? Nekem nem akar sikerülni.

Figyelt kérdés
Ha váltok folyton az autó sebességét nézem, mert hozzászoktam a tanuló autó vezetésekor (elindulás 1, utána 2,30-nál 3,40-nél 4,60-nál 5). El kellene kezdenem úgy váltani, hogy nem nézek oda, de már nagyon hozzá szoktam.
2015. okt. 6. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én még csak fél éve vezetek, de még mindig sebességhez váltok, igaz nem úgy, ahogy leírtad, nekem máshogy tanították... bár nyilván a lényege nagyjából ugyanaz.
2015. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

hallom hogy mikor kell valtani...


amugy meg vegyel automatat, nem lesz ilyen gondod :)

2015. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sebességet nézni nem a legjobb dolog. Ettől sokkal jobb,ha a fordulatszámmérőt nézed! Én benzinesnél , ha nem akarom,hogy sokar egyen,de gyilkolni se akarom a motort (túl alacsony vagy magas fordulatszám miatt) , akkor 2500-2800 1/min körül szoktam váltani. De már ismerm annyira a mostani autómat (1 éve van meg) , hogy már a hangjáról is tudom,hogy melyik fordulatszámhoz miylen ahng tartozik:) A sebességtől függő váltás azért nem jó,mert pl. emelkedőn célszerű kicsit jobban túlpörgetni az autót,hogy a váltás időtartama alatt se zuhanjon meg nagymértékben a fordulatszám , illetve ha zuhan is,akkor is nyomatékmaximnum közelbe essen vissza.
2015. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy gyakorlott vezetot, beulteted melled.

Fogsz egy papirt amivel letakarod a kijelzot. Vagyis hiaba nezed, nem latsz se sebesseget se fordulatszammerot.

Elindulsz.

A gyakorlott vezeto a kocsi hangjabol meg fogja tudni itelni mikor kell valtani es szol neked. Te pedig figyeled a hangot, hogy mikor szol az illeto es sok gyakorlas utan te is hallani fogod mikor kivanja a kovetkezo sebesseget a kocsi.


Ne nezegesd a muszerfalat, az eletveszelyes!!!

2015. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 7. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, hogy úgy tanították!!
2015. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Brandon41 ***** válasza:
Nekem is úgy tanították hogy, indulás 1, kb20-2, 30-3, 40-4. Mivel szerintem én szeretek dinamikusan vezetni, ezért én mindig jól megpörgetem a motort, és úgy váltok fel, csak ezt az apám nem szereti, ha az ő autójában csinálom, mert nem túl gazdaságos.
2020. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!