Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Polo 6n miért nem indul?

Madacakuk kérdése:

Polo 6n miért nem indul?

Figyelt kérdés

nyilván így nem lehet megmondani az okát, de tippeket várnék.

Adott egy 1996 1.4 40KW os Benzines VW polo 6n. vízpumpa rossz, de már így vettem az autót (alkatrésznek elsősorban de a volt tulaj szerint a vízpmpát leszámítva minden rendben van).önindító forog de csak nem akar beindulni. Egyéb tényező lehet, hogy 2 napja kapja az esőt, nem tudom ez mennyire befojásolhatja. Én még nem indítottam be soha, de tippeket várnék, hogy hol lehet a baj!

köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. okt. 15. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Vízpumpa rossz, kukaközeli a motor nagy eséllyel. Ha megfőtt találhatsz buborékot a nívópálcán. Megfőtt, hengerfej kuka. De nálam kente már fel a dugót is a henger falára. Persze lehet, hogy csak a jelzőfuraton csepeg és nem halott még a blokk. Mikor kezd szétesni elkezd csepegni. A két csapágy között van egy kivezető furat, hogy észrevegyed mikor csöpög. Nem szokás megvárni.
2015. okt. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

rendszeresen karbantartott megkímélt állapotban svájci nyugdíjas orvos tulajdonostól, igaz?


arra nem gondoltál, hogy mondjuk a döglött vízpumpának köszönhetően megfőzték, és szerencsés esetben(!) a hengerfej tömítés átégése miatt egyszerűen nincs kompresszió? nem véletlenül árulták alkatrésznek... mit gondoltál, az évszázad üzlete lesz?


vannak olyan alkatrészek, amiknek a hibájával tönkretehető az egész motor, a vízpumpa hiba nem egy "jóvanazúgy" kategóriájú probléma...

2015. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:

Vettél egy majd' 20 éves autót, amit sem a vásárláskor sem azóta nem indítottál be?

Hááát....../ide most egy nagyon-nagyon csodálkozó smile-t kellene rajzolni/

2015. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Üvegtigris tök jó film. Cserélt vagy vett levàgot fejű babákat. Csak eszembejutot.

Nézd meg van e buborék a nívópálcán.

Jóesetben nincs.

Aztán a vízben van e olaj.

Ha az sincs kezdhetsz vigyorogni de csak picit ne pittyenjen nagyot. Olajszint, víz, gyertyák ki, pipába vissza, blokkon testel, indít, csapkod, vigyor. Kölcsön kopressziómérő egyesével gyertyák helyére, mér legalább kilenc teteje, de számíts egyel többre ha jó. Ezek után lehet keresni mért nem idul. Olaj vízbe, vízbe olaj, baj! Valszínű hengerfejcsere, szervíz, sokpénz, pofon, átvertél vissza.

Jobbik variensen haladva...üzemanyag útja c. fejezet következik. Majd...

2015. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsónak, alkatrésznek vettem de ne ma motor miatt, hanem a karosszéria elemek miatt. Amikor elhoztam akkor mondta a tulaj, hogy elvileg csak a vízpumpa rossz... Olajszint rendben, nincsenek benne buborékok, gyertyákat holnap meglesem, de köszönöm a válaszokat!!
2015. okt. 17. 23:33
 6/6 mikeXxX ***** válasza:
ha jól emlékszem a vezérlésben van a vízpumpa így ha sz-r volt és megállt akkor kuka a motor hengerfejesen is beindul max kerepel meg folyik vagy füstül de ez más lesz !
2015. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!