Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonsági öv javítás?

Biztonsági öv javítás?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy a anyós ülés oldali biztonsági öv, nagyon lassan vagy egyáltalán nem megy vissza a helyére vagyis a rugó vagy akármi nem húzza vissza.

Ezt meg lehet -e javítani és ha igen akkor hogyan?


2010. márc. 17. 15:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Nem, nem bármilyen típus jó, de a márka/konszern általában sok helyre teszi ugyanazt, mert láthatatlan alkatrész, nem képvisel presztízst, így viszont olcsóbb a gyártás. (Most egy Mazda és egy Peugeot van nekem otthon; a Mazdában Ford, a PUG-ban Citroen alkatrészekkel szoktam találkozni.) :)


Úgyhogy rá kellene nézni a komplett övfeszítőre, (esetleg leskiccelni, beméretezni,) bemenni egy FORD bontóba, és keresni egy hasonlót. (Méret és furatok egyezzenek a többi lényegtelen.) Megvesz, hazavisz, kicserél, örül. :)

2010. márc. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 hypno ***** válasza:

Jó régi a kérdés, de mivel egy csomó marhaság hangzott el tanácsként, csak leírom, hátha valakit még érdekel.


Nem kell kenni semmit. Nem kell szilikonspra, meg más csodaszer.

Amire szükség van, az egy vöddör forró víz durván túladagolva valami mosogatószerrel (mert azok a legjobb semleges hatású zsíroldók), egy dörzsi szivacs, vagy körömkefe és egy csipesz.


Az övet csutkára kihúzzuk az automata felcsévélőről, csipesszel rögzítjük, hogy ne tekeredjen vissza, majd sszépen belerakjuk a mosogatószeres vízbe ázni. Időnként kicsit átdörzsöljük. Egy ó múlva tiszta vízben leöblítjük, és amennyire lehet szárazra töröljük, majd kihúzva hagyjuk amíg meg nem szárad.


Csipeszt eltávolítjuk és örülünk, mert a tiszta, zsírtól, portól megtisztított öv gyönyörűen vissza fog tekeredni.

2020. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
12 és 20 éves szekereken kipróbáltam az öv mosást, mindkettőnél bevált, köszi a tippet! Lényegesen puhább lett mindkettő anyaga így vidáman visszakúszik. Alapos belső takarítások ellenére, úgy látszik nem elég a végig törlöm módszer.
2020. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!