Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel F astra hűtés gondok,...

Opel F astra hűtés gondok, többi lennt?

Figyelt kérdés
Az autóba újítva lett a motor, új hűtőrács viszont a régi hűtőrács ventije került vissza rá. Előző termosztáttal a történet úgy nézett ki, hogy hidegen a motor szép lassan felvitte a vizet 100+fokra majdnem 110-re és akkor kapcsolt be a venti és hűtötte vissza 70-80-90 köré. Most új termosztát, most rendesen kapcsol és 70-90 körül ingázik az normális? A következő pedig, hogy a ventillátor mintha csapágyas lenne, 3asba kapcsolok és olyan hangja van mint egy repülőnek vagy valami rally autónak aminek valami kegyetlen durva cucc van a motortérben :D ezt érdemes cserélni vagy ezzel mit lehet tenni? :) köszi a válaszokat előre is ! :)

2015. okt. 27. 11:26
 1/8 TheCruve ***** válasza:

Hőgomba lett cserélve??

Nekem Golf IV-nél 92-93 °C-nál kapcsol a venti és kb 89-90-ig hűti vissza, de ritka amikor bekapcsol.. új hűtőm van és menetszél szépen tartja 90°C körül.. vagy épp nem hallom amikor bekapcsol :)


Olyan 90 (+/- 5 °C) körül van az autó üzemi hőmérséklete..

2015. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TheCruve ***** válasza:
Úgy látom ez ma nem az opelosok napja...
2015. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Comboban 98foknál kapcsol a venti és 90-re hűti vissza a vizet.
2015. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"3asba kapcsolok és olyan hangja van mint egy "


Nem látom az összefüggést a váltó és a ventilátor között.

2015. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
valóban nem látod? akkor javallok neked valami készségfejlesztő kurzust. feltehetően úgy értette hogy 3.as állasra tekeri a ventillátor kapcsolóját. a csapágyas hang az inkább ciripelő a ventillátornál mint egy tücsök. amikor búg akkor vagy televan falevéllel meg dzsuvával, vagy letört 1 lapát
2015. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és a szellőzőventilátornak mi köze van a motor hűtéséhez, te, nagyon te...?
2015. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csaba1207 ***** válasza:
A jelenlegi motor hűtés normálisan működik, nem fordulatszám szabályozott még ezeknek a ventilátorja, így ha városi menetelés van, akkor ezt fogja csinálni. Az ingázás azt jelenti, hogy működik a termosztát. A hőgombát esetleg érdemes valóban megnézni, de igazából ha városon kívül mész, és beáll a hőfok egy helyre, akkor ok (külső hőmérséklet függő, hogy hová), de jellemzően télen 90°c alatt lesz mindenképpen. Az utastér ventilátor esetében astra betegség a ventilátor ellenállásának meghibásodása, bár akkor jellemzően nem is megy 3. 4. fokozat, vagy amelyik fokozat tekercse szakadt. Én szétnéznék a pollenszűrő körül, inkább valami szemét lesz valóban.
2015. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vida Sándor ***** válasza:
Úgy tudom, az astrákhoz többféle szabályzás van. Te a 90 fokosat raktad bele, nekem olyan van , ami eddig neked is volt. Eleinte parátam is, hogy nem megy a ventillátor.
2015. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!