Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kicserélem az autórádió...

Ha kicserélem az autórádió antenna szárát, akkor jobb lesz a vétel?

Figyelt kérdés

Olyan rádiót szeretnék hallgatni, amiből most éppen hogy csak lehet valamit hallani.

Jelenleg egy sima 40cm-es univerzális van fent?


Milyet ajánlanátok?



2015. nov. 13. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Második tulajtól vettem a mostani autómat. Mikor hozzám került a gyári antennaszár helyett egy ilyen kis 10 centi körüli alu látvány-tuning antennaszár volt rajta. Nem tetszett, mindenképp vissza akartam állítani a gyári kinézetet. Gondolkoztam rajta, hogy vegyek-e egy univerzálisat, amit pl bármelyik hipermarketben lehet kapni kb 1000Ft-ért, vagy vegyek gyárit, ennek az árnak a többszöröséért.

Végül inkább biztos ami biztos alapon megvettem az aranyáron kínált gyárit. A csere után nem vettem észre hogy jelentősen jobb lett volna a vétel. Igaz előtte sem volt rá sok panaszom.

2015. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kb. 1/4 hullámhossz az 73-74ohm illetve szimmetrikus 1/2 hullámhosszú sima dipol.

Tehát jó testpont esetén(ez adott, mert 2tonna fém az autó) 300/100=3m 3/4=0,75m és ezt szorozni kell a rövidülési tényezővel ami függ az antenna átmérőjétől és vastagságától, ez kb. 0,6-0,9 körüli tehát közepesen nézve 0,8 az 0,75*0,8=0,6méter vagyis 60cm.


Ha a kívánt adó függőleges akkor a vevőantennának is annak kell lenni illetve ha vizszinte akkor annak.

Országos adók vizszintesek, a kisebb adók függőlegesek.

Ez egyszerű, mert nagy toronyra több antennából kialakított csoportantenna vizszintesben hozható ki könnyen, míg 1db. antenna esetén függőlegesben érhető el nagy nyereség.


Nekem gyárilag "antenna" sincs maga a fütőszál a hátsó szélvédőn és egy antenna erósítő van.

Mikor megvettem a kocsit ez rossz volt, átkötöttem ideglenesen pár hónapig majd egy korszerűbb erősítőt terveztem bele és nem a gyárit javítottam meg ami 30éves technika.

Nagyon jó lett.


A fejegységekben is nagy eltérés van, és nem vételártól függ de azért az esetek többségében a márkásakban jó rádió van!


Nekem most egy 32dB szélessávú de csak a rádiósávot átengedő sávszürős erősítő(88-108) van aminek maximum 2-3dB a zaja és egy Alpine fejegység ( ute072bt) így a vétel ugyan azt tudja mint a sonyank az icf2001d csúcskategóriás világvevő hordozható rádiója a kocsi mellett és esztétikus, mert nincs antenna.


Megoldás:

-komoly rádióval lévő fejegység(mostani alpinek tapasztalat nagyon jók)

-kis zajú nagy nyereségű csak rádiósávot átengedő szélessávú antenna erősítő

-kis veszteségű koaxkábel(rádiótól antennáig azért lehet 5méter ami nem kevés rossz kábel esetén)

-jól méretezett antenna(sima drót pálca esetén kb. 60-70centi illetve rövidebb-hosszabb az kondenzátorral és tekercssel illeszthető)


Az én erősítőm "lelke" egy mar8-a tipusú smd nagyfrekis erősítő ic és ehhez jön a bemenetén és kimenetén szürőkör.

2015. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!