Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dodge Challenger SRT Hellcat?

Dodge Challenger SRT Hellcat?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek? Tartós? Nehéz szervizelni? Gyakran kell? Gondolom 10.000 km után olajcsere kell. Ha kell akkor alkatrészt nehéz szerezni? Olvastam az átlagfogyasztása 15 liter körül van. Igaz?

Nem kérnék semmi negatív választ mivel csak érdeklődöm mert nagyon tetszik ez az autó. Köszönöm.



2015. nov. 16. 11:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Velemeny?

The most powerful production muscle car ever. Nekem ennyi eleg.


Tartos?

Ha kozlekedesre hasznalod a kreszt mindig betartva, akkor az, ha arra amire teremtettek (palyara) akkor nem sokaig ;)


Szerviz?

10ezer km olaj? Felejtsd el. Ezek high performance autok nem Suzukik. Van benne okossag ami megmondja mikor vidd olajcserere, a Dodge szervizben valoszinu 5-6000 km-t fognak javasolni. Elso olajcsere persze sokkal korabban, akar 1600-2ezernel. Korulmenyektol (es labad sulyatol) fuggoen a figyelmeztetes mar 6500nal felvillan, hogy ido van cserere.


Amig a kocsi garancias (3 ev / 60e km) addig nem kell alkatreszre koltened. Mivel nem arulnak minden sarkon alkatreszt hozza es Dodge szervizen kivul en mashoz nem vinnem, igy megeri megvenni a hosszitott garanciat, ami ujabb evekre biztositja, hogy nem kell ra kolteni. Persze ez csak meghibasodasokra vonatkozik, a kopo alkatreszeket ugyanugy ki kell fizetni, olaj, fek, gumik, stb. De mindezeket a kereskedonel be tudod szerezni.


Ilyen volumenu autonal az ember nem szorakozik joskapista maganszervizevel, szigoruan markakereskedesbe viszed, es ha kell elkocsikazol vele az orszag masik vegebe, hogy a megfelelo szervizt megtalald.

2015. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nyílván nem így értettem a napi használatot,hogy oviba meg bevásárolni bár ahogy elnézem azt a nagy csomagtartót simán el lehetne vele menni. 9-es: nem tudom hogy a te kocsid hány éves csak azért gondoltam ennyire mert szerintem az újabb kocsikban már jobban odafigyelnek a fogyasztásra. De utánanéztem és városban 20 liter van megadva a Hellcat-nek.
2015. nov. 18. 10:21
 13/24 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es. Köszönöm a részletes véleményedet. Nyílván nem pályáznék vele csak néha jó lehet megnyomni azt a 717 lóerőt. Olajcserét akkor gyakrabban kell végezni. Ez érthető egy ilyen autón. Szerintem is megéri venni rá plussz garanciát. Mondjuk ez megnyugtató hogy dodge szervízben mindent lehet szerezni kifejezetten ehhez a típushoz. Az is természetes hogy nem adom oda a haveromnak hogy " itt van tessék bütyköld meg" hanem ahogy írtad el kell vinni. Volt már olyan hogy egy autót levittünk az ország végibe mert ott volt megfelelő szervíz.
2015. nov. 18. 10:33
 14/24 anonim ***** válasza:

"De utánanéztem és városban 20 liter van megadva a Hellcat-nek."


Kérdező,én nem akarlak bántani,de ha egy kicsit is képben lennél az autók terén tudhatnád,hogy a gyári katalógus adatoknak a fogyasztásnál gyakorlatilag semmi közük a valósághoz.........arról nem is beszélve,hogy te komolyan elhiszed azt,hogy egy 6.2-es blokk 700+ lóval városban elketyeg 20literből?!Háhh!!Még viccbek is rossz!!!

2015. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy mást adnak meg mint amennyit valójában eszik de egy amerikai lap meg azt írta hogy 15-tel is elmegy. Már nem tudom melyik volt az de biztos hogy ezt írták. Ezt szerintem senki nem hitte és ezuán írták ki a 20 litert. De én szerintem nem sokkal lépi túl a 20 litert a fogyasztása ha vigyázol és nem padlózva indulsz a lámpáknál.
2015. nov. 18. 14:08
 16/24 A kérdező kommentje:
De végülis akinek ilyen autója van sz.rik bele mennyit eszik. Nem ezért veszik hogy takarékoskodjanak.
2015. nov. 18. 14:09
 17/24 A kérdező kommentje:

[link]


Na akkor most mi van? Ezt most találtam. Nem tudom mennyi benne az igazság.

2015. nov. 18. 14:14
 18/24 anonim ***** válasza:
Amerikában kissé másként mérik a fogyasztást mint itt nálunk, közelebb van a valósághoz. Egyébként nem kell összemosni a dolgokat, az hogy MAXIMUM le tud adni 700 lóerőt egy motor, nem jelenti azt hogy mindig le is adja. Városban nyilván soha nem jön ki a 700 lóerő, még ha akarjuk akkor se. Ennek fényében én hihetőnek tartom a 20 literes városi fogyasztást. Átlagban a 15 liter azért elég szép érték, még ezt is össze lehet hozni, de nagyon szerényen kell hozzá vezetni. A motor lökettérfogata nem egyenesen arányos a fogyasztással. Lehet hogy egy 270 lóerős 3 literes motor is ugyanazt a fogyasztást produkálja mint egy 6 literes, ha ugyanazt a menetdinamikát tapossuk ki mindkettőből, vagy legalábbis nem lesz sokkal több a nagyobb motor fogyasztása.
2015. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A 10,7-es országúti fogyasztás az nem irrális. Abból kiindulva, hogy az amcsiknál néhány helyet leszámítva nem nagyon mehetsz 100-110-nél gyorsabban és ameddig a szem ellát nagy büdös pitsa egyenes út. Ezt ne hasonlítsd össze a 21-es úttal, ahol 50-70-90, körforgalom, körforgalom, 50, körforgalom... :D

Persze, ha Szentmihályiról felmész az M3-ra és Nyíregyig 110km/h tempomattal gurulsz gyakorlatilag alapjáraton, akkor simán hozható a 11 literes fogyi. Az én autómból is ki lehet csiholni autópályán akár 8 liter alatti fogyasztást is ( az egyéni rekordom 8,05l/100km ), de oda már nagyon jó forgalom kell, és max 105-110km/h szélcsendben.


De ezek ideális esetek. nekem egyszer volt 8 liter közeli fogyasztásom, átlag használatnál városon kívül 10-11. Ha megnézed a többi Challenger átlagát Spritmonitoron akkor nem fogsz találni 13 liter alatti fogyasztást az értékelhető mennyiségű tankolással rendelkező regisztrációk között.


Ezeket az adatokat amiket ebben a cikkben is megadtak simán megetetem bármikor egy 320-as BMW-vel és az meg iget távol áll a 700 lóerőtől :D

2015. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert beszelunk a fogyasztasrol?

A vilag (jelenleg) legbivalyabb izomautoja a tema es ti a fogyasztasrol vitatkoztok? :D


Kerdezo, ha szamit a fogyasztas, akkor vegyel sima Challengert. Azokban meg van MDS, ami a 8bol lekapcsol 4 hengert amikor nagyi stilusban vezetsz es az auto olyan fogyasztast fog produkalni mint az "atlag" autok. A Hellcatbe ertheto modon nem raktak az MDS-t de az RT modellekben megtalalhato.


Nekem egy 2010es RT van. A minap egy Prius-os a benzinkuton megkerdezte mennyi a fogyasztasa, amire flegman ravagtam, hogy Who cares?

De most komolyan, ha V8, akkor a fogyasztas lesz az utolso dolog ami erdekelni fog.

Ha szamit hogy egy auto minel kevesebbet egyen, akkor veszek egy hibridet...

2015. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!