Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ahogy emelkedik a motor...

Ahogy emelkedik a motor fordulata vele együtt nő az erősítő által adott torzítás sípol és folyamatosan búg ha le állítom a motort megszűnik a búgás és a sípolás s majd csak ezután szól tisztán. Ez mitől van, és hogy tudom a hibát kijavítani?

Figyelt kérdés
Az erősítő márkát ne kérdezzétek mert valamelyik előző tulajdonosa le festette. Körülbelül 400w lehet a teljesítménye.

2015. nov. 23. 18:07
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:

Generátorzaj a neve. Sok millió oka lehet, a legvalószínűbb a testkábeled.


Az erősítő testelését úgy oldd meg, hogy lehetőleg a kábel ne keresztezze se az rca se a hangszóró kábeleit.


Pl egyik oldalon megy a sokszáz kábeled, másik oldalon pedig megoldod valahol a testet.

2015. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sehol se keresztezi egymást a kábel a a test kábelt a kasznira raktam ahol egy anyával tudtam rögzíteni bár a mai nap folyamán aszt mondták hogy kell a tápkábel és az erősítő közzé egy kondenzátor és az megszűri állítólag.
2015. nov. 24. 09:47
 3/8 A kérdező kommentje:
De viszont azt is halottam hogy az olcsó rca kábel nem jó nekem is egy ezer forintos xxx márkájú rca kábelem van.
2015. nov. 24. 09:51
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Az enyémben 2 pár 2ezer forintos media marktos van, nincs semmi bajom vele, bár nekem nem is volt gondom, öcsémé búgott a fordulatszámmal arányosan. A kábeleket kicsit elrendeztük és megoldódott.


Ha nem ez a probléma, akkor lehet hogy a te rca-dban nincs árnyékolás vagy esetleg sérült valahol.


Kevés lett az írásjel, a búgás/sípolás változik fordulatszámra vagy csak a torzítás?


Hallgasd meg neten milyen a generátorzaj, arra hasonlít?


Az is megoldás, ha valamelyik haverodnak van hangcucca és tudsz cserélgetni, mi így próbálgattuk. A fő egységeket egyesével kicseréled, ha megjavul a hang, akkor tudod mi volt a gond. Ha nem javul meg, akkor a kábelekkel lehet valami, azokat kell átnézni.

2015. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

A kondenzátor úgy tudom, hogy CSAK feszültséget tárol, ezt közvetlenül az erősítő elé kell tenni, tehát jobb lesz kicsit a hangzás (persze komolyabb szettnél van értelme).

Te a zajszűrőre gondolsz szerintem. Nem tudom hogy mennyire hatásos, változik-e a hangminőség, de nekem nincs ilyen beépítve és egyáltalán semmi gondom a zenével. Szerintem ez a normális.

2015. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amint be indítom a motort neki áll sípolni és ahogy nyomom a gázt neki úgy nő a sípolás hangja is. Attól kezdve hogy a motor be indul olyan 5 perc maximum és neki áll búgni. Ha le állítom akkor egyből el hallgat a búgás. Nem kevertem össze a zavar szűrővel aszt mondták hogy egy 1.0 farádos kondenzátor megszűri. De miért csak a erősítő sípol és a magnó nem?
2015. nov. 25. 11:14
 7/8 vatafak ***** válasza:
a zajszűrő nekem már segített a múltban, igaz nem ma volt az sem . vmelyik zsigámba kellett belekendácsolni...
2015. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem meg a g asztrába kellesz akkor olyan. Vagy ha az se segít akkor ki hajítom belőle az erősítőt meg a ládát
2015. nov. 25. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!