Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 3. 0tdi avant és a...

Audi A6 3. 0tdi avant és a BMW 530d touring-el kapcsolatos a kérdésem. (mindkettő 2003-2009-es évjáratúak között mozog) egyértelműen látszik a magyar és a német használt autó piacon hogy kb. minimum félmillió forint különbséggel drágábbak az Audik?

Figyelt kérdés
(egyforma hirdetett tulajdonságok mellett is)Nyilván azonost azonossal hasonlítottam szóval nem az érdekel hogy hány éves vagy hány kilométer van benne. Azt értem hogy különböző meghajtásúak és hogy az Audinak mostanában jobban felível a pályája de sok helyen ennél drasztikusabb árkülönbségek vannak.

2015. nov. 27. 14:25
 1/4 A kérdező kommentje:
tudom lehet találni azonos árban hasonló felszereltséggel stb. De BMW-ből többet nem gondolnám hogy azért mert több van a forgalomban
2015. nov. 27. 14:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Olcsóbbak a német piacon árult autók (de ez sem mindig igaz). De tudni kell miért. A példában említett félmilliós különbség nagyjából el is vész a behozatal, fogalomba helyezés során:

A piac beárazza magát, alkalmazkodott a külföldi piacokhoz árban és minőségben.

Ha most az Audi és a BMW közötti különbségeket akarjuk megnézni, ehhez inkább egy hivatalos, pártatlan szakértő kellene.

2015. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem mondok erre semmit, mert nekem 2007-es Audi A6 van, 3.0 TDI, és nem titkolom, hogy nagyon elfogult vagyok.

Egyébként BMW-ből többet adtak el bőven, főleg 2003-2009 között, és bár ez a Bangle 5-ös BMW-t szidták az újságírók, hogy csúnya, a vevők mégis vitték mint a cukrot (nekem is tetszik), ráadásul rengetegen vették az 530-as dízelt, mert hatalmasat lép azzal a motorral, én is beismerem, hogy jobban megy mint az én Audim. Tehát konkrét számot nem tudok, de az tuti hogy BMW-ből több van.

Aztán a másik dolog hogy a BMW-nek itthon is, meg külföldön is van egy negatív megitélése sajnos, és talán ez is kihat az árra. Bár az Audiban is sokan maffiózónak néznek, vagy ilyesmi, de azért korántsem néznek rád olyan szemmel, mint egy BMW-ben.

Aztán ez relatív dolog, de a BMW, főleg ez az 5-ös széria, bizony elég problémás. Elég csúnya dolgokat hallottam róluk, míg az én Audimban eddig csak egy turbót kellett cseréljek 300 ezer km után, azonkívül csak olajcsere. És mások is dicsérik hogy megbízhatóak ezek az A6-osak.

Valóban érdekes ez az árkülönbség, mert az Audi A6 is szűk egy évvel később jelent meg, mint a BMW, és mindkettő hatalmas újítás volt az elődjéhez képest, új motorokkal, új külsővel, minden. De az Audi talán ezzel a modellel (meg a 2003-mas A8-al) lépett be úgy igazából a trióba, hogy már semmiben sem maradt alul a Mercihez meg a BMW-hez képest.

Na de erről lehetne vitázni napokig, gondolom lesznek is még válaszok ezután...

2015. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kínálat és az hoyg hányan keresik határozza meg a piacot, másrészt szebbek az audik mint a bmw-k abból az időszakból. Én ennek tudom be az árkülönbséget, illetve azok a BMW-k elég csúnyan elkezdtek öregedni szerintem mint a régi hetes bmw-k de mondjuk az audi A 8 is elég elvaultnak tűnik így 10-12 év távlatából.
2016. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!