Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz parkolás miatt elég...

Rossz parkolás miatt elég nagy büntetést kaptam muszáj kifizetnem vagy át lehet váltani közmunkára?

Figyelt kérdés
Kaptam egy elég szép csekket, igaz az én hibámból, 50000Ft- bírságot szabtak ki rám, anyagilag nem állok valami fényesen, azon törtem a fejem hogy vajon közmunkára ezt át lehet vinni?

2015. dec. 2. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Közmunkára hogy lehetne? Leülni le lehet.
2015. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy át lehet váltani közmunkára. Csak nem tudom hogy hogyan.
2015. dec. 2. 14:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Pontosabban olyat hallottam hogy az Önkormányzathoz kell bemenni és ott átváltani, csak nem tudom hogy ez igaz-e?
2015. dec. 2. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Rokkant helyre parkoltál?Múltkor éppenhogy nem néztem be én se.
2015. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Bemész az önkormányzathoz, megkérdezed, és máris kiderül, igaz-e.

Legközelebb meg ha annyira rosszul állsz anyagilag, hogy nem telik büntetésre, tartsd be a szabályokat, mert azok nem dísznek vannak!

2015. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Akit pénzbírsággal, vagy helyszíni bírsággal sújtanak, a pénz megfizetése helyett választhat közérdekű munkavégzést, vagy elzárást.


Közérdekű munkavégzést szabadidőben, napi 6 órában lehet végezni, a 6 órai munkavégzés értéke ötezer forint.

Egy napi elzárás értéke is ötezer forint.


Határidő: ha nem kívánja megfizetni a bírságot, akkor a bírság kiszabásának időpontjától számítva, legkésőbb 33 napon belül kell ezt jeleznie az illetékes Járási Hivatal (Budapesten az adott kerületi Kormányhivatal) Foglakoztatási Osztályán. (Ezek a Munkaügyi Központok utódai.)

Foglalkozás-egészségügyi orvosi alkalmassági engedélyre is szüksége lesz, ezt saját költségén kell megszereznie. (Úgy tudom, hogy 3300 Ft a díja.)

A Foglalkoztatási Osztályon kap foglalkoztatási lapot, és megadják, hol kell jelentkeznie. Ha nem tudnak munkát ajánlani, akkor olyan papírt kap, hogy 30 napon belül újra kell érdeklődnie.

2015. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

már eltörölték a szabálysértésből fakadó pénzbüntetés kiváltását közmunkával.

ha jól tudom akkor 2 évvel ezelőtt.

mondjuk nem is csodálom, a cigányok jogsi meg biztosítás nélkül közlekedtek non-stop, aztán ha elkapták őket a bírságot "ledolgozták", oszt minden kezdődött előröl.

az a ledolgozás is abból állt, hogy reggel bementek aláírni a jelenléti ívet, és utána le is léptek haza.

2015. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
46%

#6 ezt honnan másoltad ki, és mikori évjárat?

mert akkor hogy lehet az, hogy én nem mehettem közmunkára ledolgozni a szabálysértésemet?

2015. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnt meg.

„2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről”

„13. § (1) A szabálysértési hatóság határozatában tájékoztatja az eljárás alá vont személyt a meg nem fizetett pénzbírság közérdekű munkával történő megváltásáról. A határozatban a tájékoztatásnak ki kell terjednie arra, hogy ha az eljárás alá vont személy a pénzbírságot nem fizeti meg, helyébe milyen tartamú közérdekű munka lép, valamint arra is, hogy a közérdekű munka végrehajtása céljából az állami foglalkoztatási szervnél kell jelentkeznie. A meg nem fizetett pénzbírság helyébe ötezer forintonként hat óra közérdekű munkát kell meghatározni. A meg nem fizetett pénzbírságnak ötezerrel nem osztható részét nem kell figyelembe venni.”


Olvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban: [link]


Az is látható, hogy a törvény 2012-ben történt érvénybe lépése óta ez a szakasz nem változott.

2015. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy közigazgatási bírsággal sújtott szabálysértés volt. Az nem váltható át közmunkára.
2015. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!