Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó Generátort mekkora...

Autó Generátort mekkora teljesítményű villany motorral lehet meghajtani?

Figyelt kérdés

hali,


Szeretnék készíteni egy generátor próba padot. Adott több db 70 Amperes (esetleg 90A) gk. generátor. Mekkora villanymotor (230V AC) birná ezt úgy meghajtani, hogy egy alapjárati (~1000rpm) fordulatszámon forogjon. Akksi, fogyasztók (100-150w) persze rá lenne kötve.


Köszönöm a segítő válaszokat


üdv St



2015. dec. 8. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100-150W nem nagy terhelés, ez kb 10A áramfelvétel. Szerintem egy 1kW körüli 1 fázisú motor is el kell hogy bírja. De hangsúlyozom, hogy még sose csináltam ilyet.
2015. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy motor legyen, azt kész, nem vagyunk mi villamosmérnökök. Legalábbis én nem.
2015. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:
Ha hibátlan a csapágyazás, könnyedén -egy ujjal- tudod a generátort forgatni. Amikor be van kötve, még akkor is alig érzel valamivel többet (a gerjesztés miatt) úgy hogy egy használt Hajdú mosógépmotor is vígan elviszi. :)
2015. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TheCruve ***** válasza:
Mosógépmotor? Centrifuga üzemmódban van 600/800/1000..stb fordulat :)
2015. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Terheletlenül bármi meghajtja de ha rajta van a generátoron a névleges terhelés, akkor már más a helyzet. Elektromos áramot nem lehet nyerni a semmiből.
2015. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, de ezért írtam, hogy 10A nem olyan óriási terhelés. 90A-nél már más lenne a helyzet.

Bár nagyobb terhelésnél is inkább csak az elindulással lenne a gondja egy kW körüli villanymotornak, mint a mozgásban tartással.

2015. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90A*12V=1080W ez a tényleges villamos teljesítmény. A generátoron van egy legalább 10% veszteség, a motoron is legalább annyi. Ebből adódóan legalább 1080/(0,9*0,9)=1333W-os motor kell, illetve valamivel nagyobb az inditó nyomaték miatt. Az aszinkron motor inditó nyomatéka meg egyáltalan a nyomaték görbéje kicsit más mint egy autóban lévő akár benzin akár dízel motoré. Én kb. 2kW környékén kezdenék el kísérletezni.
2015. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!