Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekem van egy 1992 es 1.4...

Sándor2 kérdése:

Nekem van egy 1992 es 1.4 Benzines fiat tipom azt szeretnem kerdezni hogy Mi okozhatja? Azt hogy par km utan fojamatosan kimegy a gyujtastrafom 10/20 km utan El megy a szikra mert ki megy a trafo benne.

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból hány trafót cseréltél már benne?
2015. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Üdv!

Ugyanilyen autóval szivok én is. Nálam mikor hasonlókat csinált a főtengely jeladó volt a sz.r. Kezdte ugyanígy hogy egy kisebb táv után elment a szikra.Utána már csak hidegen indult, majd már ugy sem.

Tesztelni ugy lehet, hogy a helyéről (blokk oldala a lendkerék teteje) kicsavarod.A csatlakozó maradjon összedugva.Gyujtás ráad.A jeladót fém felület előtt lassan mozgatva kell lenni befecskendezésnek.Ha van akkor általában szikra is ok. De ha még mindig nincs szikra. meg kell nézni a digiplex elektronika(kocka doboz hűtőbordákkal a tűzfalon) csatlakozásait.Viszont itt már méricskélni is kell úgyhogy ez türelmet igényel.

2015. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
már ki cseréltem benne a rotort is ujj gyujtáselosztot kapot eddig 3 trafot nyirt ki
2015. dec. 20. 18:13
 4/6 vatafak ***** válasza:
feszszabályzó nem lehet? amúgy *folyamatosan
2015. dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen folyamatosan ki megy pár kilométer után !! esetleg tud még valaki abban segiteni hogy honan tudok hozzá rendelni gyujtotrafot még az sem baj ha használtan vagy ha esetleg van valakinek én meg vennem !!
2015. dec. 21. 12:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyujtó trafó cserélgetés helyett próbáld meg kicserélni a digiplex elektroniká! Közvetlenül ezzel van kapcsolatban a gyujtó trafó. Lehet az is hibás, bár kimérni egyszerűbb lenne.De ha nincs rá mód akkor csak a csere marad.Bontottan kb. egy árban van a digiplex is a trafóval.

Ha van lehetőséged facebookon lépj be a Tipo-Tempra fanatic club-ba! Sok jó fej van fent. Nekem személy szerint nagyon sokban adtak már jó tanácsot!

2015. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!