Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motornál nem mindig...

Usbport kérdése:

Hideg motornál nem mindig tapasztalható a hiba, viszont ha felmelegszik, akkor a fordulatszám vissza esik 500-ra, ha a kuplungot benyomom. Utána visszaáll a gyári értékre. Cseréltem. Találkozott már valaki hasonlóval esetleg?

Figyelt kérdés

A következő hiba lépett fel nálam. Ingadozik az alapjáratom.1,4es Cordoba Stellám van (AKK motorkódú).

Hibajelző lámpám nem világít, gyertyákat nemrég



2015. dec. 21. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kuplung csere volt?Üresben és sebességben is csinálja?Súrlódó,vagy szokatlan zaj nincs?
2015. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kuplungot nem cseréltem, semmi zajt nem hallani. Csak üresben, mikor pl kanyarodnék és benyomom a kuplungot. Lehörög, leesik a fordulat 500 környékére, utána pedig vissza áll a gyárira. Olajat és gyertyákat cseréltem benne.
2015. dec. 21. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Üresben nem kanyarodunk.Előtte vissza a megfelelő seb fokozat és úgy hajtunk be motorfékkel,kifelé meg enyhe gázzal,vagy padlóval.Ki mennyire bevállalós,és mit engednek a forgalmi körülmények.Az utóbbit csak zárt pályán,nem közúton.Ennek a hibának az ellentéte a sufnis fiataloknál fordul elő,mikor hossz motorra tervezett karbit építenek kereszt motoros autóba,és fordítva.akkor hiába a nagyobb karbi,mikor gyorsításnál elszegényedik a keverék.Amitől kihagyhat a motor, de a teljesítmény biztosan csökken.A te autódnál meg mintha dúsulna kanyarban.A kanyarodást próbáld úgy a hogy írtam.Ettől ha jó lesz az már fél siker,de a másik fele marad.Nem szabad ingadozni az alapjáratnak üresben, kanyarodáskor.
2015. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősnek volt ilyen hiba Seattal. Alapjárati motor/fojtószeleppel volt gond. Neki néha le is állt. Első körben lehet elég neki egy tisztítás is.
2015. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

17:33: köszi, de nem kioktatást kértem, hanem tanácsot. Fogalmazok számodra is érthetően. Mikor benyomom a kuplungot, és tenném másodikba akkor.

18:28: köszi!

2015. dec. 21. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!