Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek kell hogy egy autónak...

Nektek kell hogy egy autónak legyen hangja?

Figyelt kérdés
El kezdtem nézegetni az elektromos autókat és elvileg ezek az autók lesznek a jövőben. De most aki a sport autókat szereti azt nem zavarja hogy egy ilyen autónak olyan hangja van mint egy egy.. nem tudom minek. Lényeg hogy szinte semmilyen. Én nagyon szeretem ha egy BMW-nek vagy valami sportosabb autónak pl: Mini Coopernek van hangja. Sajnos még csak jogsim sem lehet nem hogy autóm de akkor is már most rajongok értük. Főleg a német autókért:)

2016. jan. 2. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodhatsz nálunk nem nagyon lesz ilyen legalább is a közeljövőben.

Mire németeknél 15 évesek lesznek akkor kezdik majd behozni őket.

Legalább is a mostani helyzetből kiindulva.

De megnyugodhatsz hallhatod még eleget a az 1.9 kattogását, a 316i repedtfazék hangját az univerzális sportdobon és olajozatlan légszűrőn keresztül és a véres torkú Vtec Civikek rekedt visítását a homasita bolt előtt.

És persze maradnak a normál autók, mert a villanyautózás még mindig drága ahhoz hogy az átlagember megvehesse.

Egyenlőre még csak downsizing van 3 henger 1000 ccm és egy turbó. Tessék 120 ló.

2016. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!


Majd raknak rá Csengőt mint a villamosokra!


Szerinted azok a gyakorlatban valóban el fognak terjedni? Amikor évtizedek óta gyilkolják egymást az olajért, meg azon pedáloznak egymásnak országok hogy akkor merrefelé méltóztassanak megépíteni az olajvezetékeket??



Egy szűk réteg fogja venni aki ki tud érte fizetni annyit amennyibe sosem kerülne, de még a tizedrészébe sem előállítani!



A köznépnek marad a benzin meg a diesel, és mindíg is ez lesz többségben amíg csak van honnan kitermelni!


Már ezer éve tart otta technológia, hogy ha nagyon akarnák akkor mindenki ezzel járhatna!

2016. jan. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amit irtál ebböl leszűrve te is szereted ha van hang. Csak én azzal számoltam hogy kb 6 év mire lesz pénzem autóra jogsi már elötte valoszinüleg meg lenne. Esetleg valaki van aki Mini Fan?:D
2016. jan. 2. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:

A közlekedésben a jármű hangja figyelmeztető jelzés, ha nincs bent a látómezőben, de hallható, fel lehet rá készülni.

Az elektromos kerékpárokra is nyugodtan kötelezővé tehetnének valami kulturált hangjelző használatát, mostanság a "legalattomosabb" közlekedési eszközök - nagy sebességgel, hangtalanul haladnak, és sok (idős)vezető nem is figyel a környezetére

2016. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem ebben is van valami. De én a sport autóknak arrol a jó kipufogó, motorhangjárol beszéltem. Nem tudom hogy csak én vagyok-e igy ezzel de amikor ezt a videot néztem https://www.youtube.com/watch?v=L7xR8l6Y_aY és amikor gyorsitott volt hogy elmosolyodtam. Nem tudom miért gondolom mert tetszett a hangja.:D
2016. jan. 2. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:

A régi amerikai izomautóknak is volt egy hangja, aztán az első olajválságokkal együtt azok is elkezdtek kikopni. Ez van, megszoksz vagy megszöksz.


Nekem meg, mint városban élő, autót nem használó embernek az kellene, hogy az autónak ne legyen hangja, meg ne pufogjon ki egészségre ártalmas anyagokat. És ez nem egyéni preferencia kérdése, éveket vesz el a nagyvárosi ember életéből a zajterhelés okozta stressz és a légszennyezés.


Természetesen virágozzék minden virág alapon nincs kifogásom ellene, hogy megmaradjanak a sportos hangú sportautók, sportpályákon. De azt be kell látni, hogy a fosszilis tüzelőanyagok kitermelését szép lassan abba kell hagyni, mielőtt mind beledöglünk. Bioüzemanyagból annyit égetsz, amennyit akarsz.

2016. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is az a fajta vagyok, aki szereti a motorhangot, imádom a sor6-ot, az 1000-res sportmocin is sportkipufogó van, stb. De néztem videókat a Teslaról, és kimondottan tetszik ahogy "vinnyog" a villanymotor, mikor nagy "gázt" adnak neki. Szóval ha hozzámvágnának egy ilyen 3 mp alatt 100-ra gyorsuló Teslát, én együtt tudnék élni vele. Amúgy is hosszabb úton nagyon fárasztó a nagy motorhang.
2016. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" elvileg ezek az autók lesznek a jövőben."


Ez egy lehetseges ut, de egyaltalan nem biztos hogy igy lesz, es a kovetkezo 10-15 evben biztosan a hagyomanyos autok lesznek tobbsegben.


A hang fontos, de hangot lehet csinalni maskepp is.

2016. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Munkába járni jó lenne a villany, akár hang nélkül is. Én is szeretem a belsőégésű motorokat, a munkaidőm mellett a szabadidőmet is azokkal töltöm - de a kicsi, turbós motorok hangja nem igazán lelkesítő, nem hoz annyira lázba.

Szóval a napi közlekedésre pont jó lenne valami elektromos, hétvégén vagy délutánonként meg ott vannak a motorjaim, azokon úgyis csak centik választanak el a blokktól.


#8 - mint az i8? Mert az szörnyű lehet élőben. De illusztrálnám videóval ha megengeded:


https://www.youtube.com/watch?v=-HHKVXYXJfo

2016. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos, en ismerek jopar embert, aki szerint az i8 nemhogy szornyu, de kifejezetten jo eloben :)
2016. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!