Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes A160 nehezen indul a...

Mercedes A160 nehezen indul a hidegben, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Reggel, nagyon hideg, nyirkos időben nehezen indul az autóm. Mercedes A160 benzines, 2003 – as. Van, hogy csak a tízedik indítás sikerül. Akkumulátor, generátor, katalizátor, ékszíj, gyertya és olaj csere megtörtént, önindító rendesen „teker”. Nem is volt semmi gond ameddig nem jöttek a nagyobb mínuszok. A napi első indítás után már nincs gond vele.

Azt is hallottam, hogy ez egy típushiba… Tapasztalatok? Előre is köszönöm a segítséget!


2016. jan. 8. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez a nagy hideg elgjobban az akksit tudja megfogni, milyen akksi került bele?
2016. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
74 Ah, a gyártóra nem emlékszem, egy hetes az aksi
2016. jan. 8. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad a gyujtótrafó még mint hibaforrás lehetősége.
2016. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rámérünk
2016. jan. 8. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
esetleg inkább a szivató
2016. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az akkor nem csak hideg időben jönne elő valószínűleg.
2016. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szoke27 válasza:
Nekem is ilyen problemam van (mercedes a140 2000-es evjarat). Elso inditas utan a fordulatszam esik majd lefullad.Tobszori probalkozas utan a motor felbog es utanna nincs gond a kovetkezo reggelig. Senki nem jon ra, hogy mibaja. Vezerles cserelve, butykostengej cserelve, olaj es szuro cserelve, AC pompa cserelve, uzemanyagszuro cserelve, aksi cserelve. Nem is tudom igy eladni. Tippek?
2016. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Meester válasza:
Most vettem egy A140est hasonló problémával, csak annyi, hogy most meleg van reggel is. 18fokban reggeli első inditásnál 2x sokáig kellett tekerni, de másnap 13fokban már fel akartam adni 3-4perc után mire végre 1-2 másodpercre beröffent. Aztán már indult. Szerintem az alapjárati motor környékén lesz a baj, esetleg a gyertya. Ha többet tudok, megírom!
2016. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meester válasza:
Hali! Megvan a hiba. Az egyik a trafósor volt, vettem egyet a bontóban, már akkor sokkal jobban indult, de még mindig dadogott 2-3 percig bemelegedésig. Aztán kicseréltük az üzemanyagszűrőt, és az injektorfejeket ultrahanggal megtisztittatuk, és tökéletes lett! Ja, az üzemanyagszűrő olyan trutyis volt, hogy inkább a benzint is leengedtük, ami szintén fekete volt (kb 3-4liter). (Azelőtt volt gyertyacsere, kompressziómérés, lambdaszonda-csere, üzemanyagnyomás-mérés, amik nem vezettek eredményre.) Remélem, tudtam segiteni!
2016. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!