Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyikoroghat a Suzuki...

Miért nyikoroghat a Suzuki kuplung pedálja?

Figyelt kérdés

Tegnap volt fent egy kèrdès, hasonló, 2001-es modellről volt szó, az illető kocsijában kuplung benyomáskor illetve kiengedèskor nyikorgó hangot ad ki mint egy öreg, rozsdás vas aktó nyitáskor, azt írták, hogy a kuplung szerkezet van a halálán...


Az enyèm 99-es 5 ajtós, 2 hónapja csinálja ezt, nem sokat mentem azóta vele, de biztos van más magyarázat... a pedál mechanika nem romolhatott el?


2016. jan. 11. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem Suzukim van, de nálam is van ilyen már több hónapja.

Mivel nem régi a kuplung szerkezet (a kocsi igen), így nem tulajdonítottam neki semmi jelentőséget.


De most már kicsit parázok, mert nekem is csak a kuplungnál van ez, és pont ilyen nyikorgó hang.

(kicsit olyan, mintha valamihez dörzsölődne)

2016. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csak semmi pánik...beballagsz egy ótósbótba, mondjuk a homasitába, oszt veszel egy motorlánc-kenő szprét..

ügyelj, hogy legyen rajta ilyen piros csövecske, amivel irányítottan lehet fújni...fogsz egy lámpát, aztán behasalsz a kormány alá...és mindenhová fújsz a kuplungpedál mögött..aztán a motortérben is ami csak mozog a pedál kinyomásakor...


ha halódna a kuplung, azt már észrevetted volna.


szóval a fémes részeket javasolt néha kenni...a réz-szprét már nem is merem javasolni

a WD 40-et ne használd, mert az parasztvakítás..az egy amerikai fegyvertisztító szpré...arra kiváló

2016. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már veszel valamilyen kenőszprét, akkor az ajtók zsanérjait, nyíláskorlátozóját sem árt befújni. Kalambó kocsija például sosem volt kenve, na azon hallani is, hogy minden nyikorog.


A kuplung mechanikája nem romlik el, legfeljebb a tárcsák kopnak.

2016. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet a kuplung, újszerű a motor tèrben minden, a szerelő ősszel nèzte át alaposan, nem lehet, hogy a kuplung haldoklik :(


Másik Suzukin nem règ futóztam, semmi baja

2016. jan. 11. 11:27
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Kérj meg valakit, hogy nyomkodja a kuplung pedált, és közben arra a pontra fújjál, ahol a bowden végén levő állító, meghúzza a kinyomócsapágyat működtető kart. Mindössze 1-2 mm az elmozdulása, de olyan hangokat tud kiadni........


Ja' az ördög nem alszik: NE járjon a motor! ;)

2016. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Televágod a pedálkörül wd 40-el és voltnyikorgás nincsnyikorgás
2016. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!