Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautót vettem, de...

Használtautót vettem, de sajnos nem volt minden rendben vele! Mehetek ezek után rendőrségre? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pénteken vettem egy kis értékű 145 ezer ft-s autót. Az okmányirodában ránézett ismerősöm a papírokra mielőtt még bármit(eredetvizsga,átírás,stb) fizettem volna mondta hogy nem lehet átiratni. Vissza vittem a tagnak az autót hétfőn. A vételárból 20ezret tudott csak vissza adni a többiröl irattam vele kötelezvényt tanúkkal hogy utaljon X időn belül. Ha netán nem fizeti vissza a 130ezret(mert ennyiről irtunk papirt) akkor feljelenthetem? (Csináltam hangfelvételt is és lefotóztam az összes papírját az autónak).

Azért mentem bele hogy adjon amennyit tud mert cirka 150 km-re lakunk egymástól és mi a sz*rt tudtam volna csinálni... :( Az autót nem akartam magamnál tartani amig nem adja vissza pénzem mert nem akartam h bármi bajom legyen ha nem iratom át 15 napon belül,stb.

Tudom,hogy jól megszívtam és bele estem a használtautó vásárlás nagy csapdájába,de első autónak szerettem volna ezt kis értékű corsa-t. Még nem telt le a határidő a fizetésre,de az lenne a kérdésem hogy ha nem teljesíti a kötelezvényt akkor mehetek a rendőrségre feljelenteni a sz*rost igaz? :(



2016. jan. 11. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom,hogy jól megszívtam és bele estem a használtautó vásárlás nagy csapdájába"


És azt elárulnád mi ez a nagy csapda?!Vagy hogy mit mondott az ismerősöd miért nem lehet átiratni az autót?!?

2016. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Na most ebből csak az nem derült ki, hogy mi volt a gond, ami előtte nem derült ki :)

Elismerte a tartozást, papírod is van róla. Szerintem a költségek többe fognak kerülni, mint a tartozás, ügyvéd, végrehajtónak fizetendő díj.

Szóval inkább azt írd le, mi történt, hátha tudunk segíteni, hogy legközelebb mire figyelj oda.

2016. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Eredetvizsga, biztosítás és utána lehet az okmányirodában átirartni az autót a nevedre.

Mint írtad: mielőtt még bármit(eredetvizsga,átírás,stb) fizettem volna,

Ezek szerint még eredetvizsga se volt meg? Mert anélkül persze, hogy nem lehet.

2016. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha csalásról van szó, akkor tudod bevonni a rendőrséget.

Ez alapesetben polgári jogi eljárásban tudod behajtani, vagyis küldhetsz neki fizetési meghagyást, és be is perelheted.

Természetesen ha neked adnak igazat, akkor téged további költség nem terhel. Minden felmerülő költséget az adósnak kell állnia, a pénzedet pedig meg fogod kapni - ha van miből elvenni.

2016. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4: ez nem igaz.

A költségeket neked kell megelőlegezni (pl. ügyvédi díj az ügyvédi felszólítás elkészítésnél, vagy ha van jogerős határozat, akkor is neked kell a végrehajtónál intézkedni, aminek szintén díja van). Bár majd visszakapod a tartozással együtt. De ha ilyen kicsi a tartozás összege, akkor lehet, hogy a költségek majdnem kitesznek akkora összeget.

2016. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyébként nekünk most volt ügyünk tartozással kapcsolatban. Már több, mint százezret "költöttünk" rá. Igaz nálunk milliós tételről van szó, tehát így "megéri" utána menni.

De ilyen kis összegnél nem. Egyébként most 3 év után látszik megoldódni a helyzet. Úgy hogy 2 bírósági eljárás volt, mindkettő a mi javunkra döntött. Most jutottunk el a végrehajtóig. De azt is nekünk kell intézni.

2016. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is ködös,hogy miért nem "lehet átíratni" ezt a járművet..


Mondd meg az eladónak,ha nem kapod vissza a pénzed, csinálsz neki olyan autópályatartozást hogy felsír..xD

2016. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A rendőrségen valószínűleg azt fogják majd mondani, hogy nem hozzájuk tartozik.

Ha lejár a határidó, akkor közjegyzőt kell keresned (megnézed a jegyzékből, a google kidobja rá a találatokat) fizetési meghagyás ügyében. A közjegyző ad kitöltendő papírokat, kitöltöd, fizetsz pár ezer ft illetéket és kézbesítik az adósodnak. Ha nincs ellentmondás, akkor 2-3 hét és már intézkedhet a behajtó.

2016. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

az okmányirodában már ismerték az autót, vagy az eladót...

mehetsz a yardra, de ott azért halkan megérdezik, miért is írtatok okosban 130 ezret? a hangfelvételt meg ne mutogasd...


most se autó, se pénz...ez az igazi üzlet..


egyébként tényleg mi volt az észrevétele az ismerősnek? mert azt is el kell mondani a yardon...aztán őt is behívják tanúnak...szeretni fog.

2016. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi miatt nem írták át?
2016. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!