Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság miért okoz olyan...

Manapság miért okoz olyan nagy problémát autóvásárláskor az eladónak, hogy még az adásvételi előtt elvigyük az autót eredetiség vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Magánszemélytől akarok autót venni és nem bízok meg vadidegen emberekben. De eddig egyik eladó sem volt hajlandó elvinni az autót eredetiség vizsgálatra, mind csak azt hajtogatja hogy adásvételi után vigyem el. És ha kiderül hogy gebasz van a kocsival, de már kifizettem a vételárat....?

2016. jan. 14. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm elsózott egy bömöst aztán eredtvizsgán nem egyezett a motorszám. Szóval nem kérdeztél hülyeséget, rá lehet erre fázni.
2016. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tothp ***** válasza:

Le kell írni az adásvételibe, hogy sikertelen eredetvizsgálat esetén a szerződés semmis. a pénz visszajár.

ha nem megy, ezzel mehetsz feljelenteni

Jobb is ha te viszed. a családban az elmúlt 15 évben 3 autót eredetvizsgával kaptunk. egy darab papír nulla információval.(ráadásul biztos a kereskedő haverja, úgyhogy...) Most a legutóbbi verdát magunk vittük, ha sikerül szóba elegyedni azzal, aki csinálja sok mindent ki lehet szedni belőle.

2016. jan. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2: nem akarok utólag futni a pénzem után, sem feljelenteni az illetőt, sőt egy esetleges több hónapos rendőri eljárast sem akarok, ezek felesleges körök, amik elkerülhetőek ha még időben megvan az eredetiségvizsga.

Szóval nem értem ez miért olyan nehéz az eladónak.

2016. jan. 15. 06:26
 4/11 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás, ha együtt viszitek el eredetvizsgára az adás-vételi aláírása és a pénz kifizetése előtt, majd a sikeres vizsga után véglegesítitek a szerződést. A legtöbb eladó, azért nem viszi el előre, mert ha visszalépsz és 2 hónapon belül nincs másik vevő, akkor lejár a vizsga és csináltathatja újra. Természetesen eredetvizsgálat nélkül nem veszünk autót, ha az eladó erre a megoldásra sem hajlandó, akkor felejtős.
2016. jan. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kérdés! Nem lenne szabad eredetvizsga nélkül adásvételit írni se, hát még pénzt átadni. Az eladó már nem akar rá költeni ezért a vevővel igyekszik "benyeletni" a vizsgadíjat, mint járulékos költséget. Egyébként simán lehet azt mondani ilyen esetben hogy akkor nem kell az autó. Lehet arról is egyezkedni hogy ki fizesse, de elvileg az eladónak kéne azt bizonyítania hogy "tiszta" a portékája amit árul.
2016. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Mert pénzbe kerül és időbe telik és határidős az érvényessége. Senki sem akar abba a helyzetbe kerülni, hogy megcsinálja a vizsgát aztán a potenciális vevő lemondja az üzletet. Ha kifizeted az árát, biztos elviszi.
2016. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az eredetiségvizsgálat szép példája az ügyeskedésnek. Eredetileg úgy találták ki, hogy az adásvétel során a vevő és az eladó megegyezésének tárgya, ki és hogyan végzi el. Elméletileg lehetne olyat is, hogy az eladó előre elvégzi és így árulja az autót, lehetne olyat, hogy közösen végzik el és fizetik ki - de ebből az utolsó változat valósult meg: a vevő vásárlás után elvégezteti és ki is fizeti. Aztán ha valami nem stimmel, futhat a pénze után.

Persze az eladó sem hülye. Egyrészt el lehet adni azt az autót úgy is, hogy nincs határozata, másrészt ha lejár az érvényessége, kitörölheti vele azt, amit csak akar. Onnantól az csak egy darab papír, ami az égvilágon semmit sem ér, de jó sokba került. Hiába végzed el az eredetiségvizsgálatot, ha a határozat lejártáig nem találtál vevőt, kidobtad a pénzt az ablakon.

Ezért tolja az eredetiségvizsgálatot az eladó a vevőre. Nem akar feleslegesen pénzt költeni - ezért gond az is, hogy eladás előtt közösen vigyék el. Mindenki maximálisan biztosra akar menni és sokan attól félnek, hogy eltolják az autót a vizsgálatra, ott "valami kiderül" és a vevőnek már nem is kell annyira az autó, az eladónak meg a nyakán marad a határozat, amivel nem sokat ér. Az a tuti, ha elviszik az autót, onnantól küzdjön a vevő, de nekik már le van tudva minden bajuk az autóval.

2016. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Én csak úgy veszek autót, hogy jön velem az eladó, elviszem egy állomásra, ott átvizsgálják, megállapítanak azt amit, én kifizetem, aztán megveszem az autót...nincs vita, és közben kiderülhet más is, például rossz a váltó, stb..


az utólagos reklamációnál mindig gubanc van..

Egyszer úgy jártam, hogy egy nagyon vágyott autót vettem az eladó által készített friss műszakival,eredetvizsgával...fizet, átír, örül.


aztán két év múlva eladtam, a vevő vitte műszakira, eredetre..nos szóltak, hogy a kocsi lopott..azóta nem hagyom, hogy más vigye, ráadásul akárhová. Nagy tanulság volt.

2016. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a szokás alakult ki itthon, hogy az eredetvizsgát a vevővel fizettetik ki.


Ha megegyeztetek mindenben és felajánlod, hogy vigyétek el együtt a kocsit eredet vizsgára és azt te KI IS FIZETED akkor nem hiszem, hogy bárki ne menne bele.

2016. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Biztos én nőttem fel valami mesevilágban, de az utolsó autómat is úgy vettem, hogy eladónak mondtam, legyen jövőhétre eredet vizsga megcsinálta rendeztük minden happy volt.


Ő érdeke is volt, hogy eladja részemről sem volt gond a vétel, semmi gubanc nem volt.


Szerintem akinek gondot okoz az eredet vizsga az valamit rejteget, ez meg nagyon xar indok, hogy rajta marad az autó 2 hónapig.


Jó ha ilyen 100-200 ezres lomokról beszélünk megértem, de egy komolyabb autónál az eredet vizsga díja nem tétel.


Amúgy meg tudomásom szerint ha a "haver" megcsinálja az eredet vizsgát és később kiderül, hogy gubanc van a verdával az a hely aki tanúsította, hogy a kocsival nincs gáz, az bizony felelőséggel tartozik vagyis perelhető.

2016. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!