Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom leellenőrizni...

Hogyan tudom leellenőrizni hogy fel kell-e újítani a főtengelyt, anélkül hogy szét kellene szedni? A henger most lesz felfúratva, és tudni szererném hogy a főtengely jó-e.

Figyelt kérdés

2016. jan. 17. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Mégis mi? Fűnyíró? Babetta? Kispolski?
2016. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zebra3328 ***** válasza:

Gondolom valamilyen motorkerékpárról van szó.

De szétszerelés nélkül sehogy nem tudod megállapítani a főtengely állapotát. Ahhoz ugyanis mérni kell...

2016. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze a legjobb ha szét van szedve és megméred de azért van még más módja is, hogy a durva lógást felismerd. Először is a lógó hajtókarnak van hangja, gázelvételkor hallható "daráló" hang, sőt bele is koppan jó nagyokat. De csinálhatsz olyat is hogy kiveszed a gyertyát, beledugsz a nyíláson keresztül egy csavarhúzót a hengerbe úgy hogy feltámaszkodjon a dugóra. Aztán megkeresed a dugó két holtpontja közötti középállást, persze nem kell halálpontosan. Ja, ha nem mondtam hogy vedd le előbb a gyújtás oldali deklit. Na, ha ezek megvannak, akkor egyik kézzel tartsd a csavarhúzót, a másikkal pedig finoman kezdd el mozgatni ide-oda a lendkereket. Annyira mozgasd csak hogy a dugó maradjon mozdulatlan. Ha sikerült és a lendkeréken érzel egy kis kottyanást akkor már lóg a hajtókar. Ellenőrizheted úgy is hogy beállítod szintén középállásba a dugót de úgy hogy lefelé mozgásban legyen a dugó. A csavarhúzót emeld el kicsit a dugótól és most nagyon finoman próbálj fordítani a lendkeréken kb 1-2 mm-t. Tarts meg a lendkereket és most próbáld lenyomni a dugattyút. Ha kis kottyanással lejjebb megy a dugó, akkor cserés a főtengely.
2016. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!