Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorra mért nem lehet egyből...

Motorra mért nem lehet egyből 2 személyre vizsgázni?

Figyelt kérdés
És akkor nem kéne kivárni a 2 éves tanulójogsit.

2016. jan. 23. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy nem lehet 2 személyre vizsgázni?

A motor jogsik közül egyedül az AM-mel nem szabad személyt szállítani, az összes többivel igen! Nincs egy személyes és két személyes (pláne 3, az oldalkocsira) jogsi. Tanuló jogsi sincs, csak kezdő vezetői engedély. Ez ugyan 2 évig van, de az első nemzetközi jogsitól számítják.

2016. jan. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a kezdő vezetői engedélyre gondolok, és motoron(A1) ezzel 2 évig nem lehet utast szállítani, és nem tudom hogy nem lehetne-e átugrani ezt. Tehát ha már alapból két személyre vizsgázok, akkor nem kéne kivárni azt a 2 évet.
2016. jan. 24. 00:07
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Akkor még egyszer, de most lassabban gépelek, hogy megértsd:

Alapból két személyre vizsgázol, nincs két év után új vizsga.

És még egyszer: az első nemzetközi jogsitól számít, tehát ha volt 2 évnél korábban nemzetközi jogsid, akkor nem lesz kezdő az A1 sem.


Kapis?

2016. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ömm bocs, hogy ilyen lassú a felfogásom, de nem vagyok nagyon jártas ebben a témában, és nekem ez lesz az elsö nemzetközi jogsim, tehát akkor érvényes lesz rám az a 2 év kezdő. És ebből azt a részt, hogy kezdő jogsival nem lehet utast szállítani ( tudtommal A1-A-ig) nem tudom, hogy nem lehet-e kiváltani azzal hogy 2 személyre vizsgázok?
2016. jan. 24. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Honnan vetted ezt a két személyre vizsgázást, a kocsmai haveroktól?

Hogyan kell leírni, hogy felfogd, nincs lehetőséged "kiváltani" a kezdő időt!?

2016. jan. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy eltaláltad, haverok mondták, csak nem a kocsmaiak. :) De nem a kezdőidőt akarom kiváltani, hanem azt, hogy amíg tart a kezdőjogsi, tehát a 2 évig, addig nem szállíthatok utast ( elvileg, nekem ezt mondták - A1-en). És én ezt szeretném kiváltani azzal, hogy mondjuk vizsgázok két személyre is, és akkor tudok vinni utast a két kezdő év alatt is.
2016. jan. 25. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Menthetetelenül debil vagy, ha ennyiből se értetted meg, és még mindig szajkózod a kétszemélyes vizsgát.

Nyomulj AM-mel két évet, aztán vizsgázz A1-re és nem kell kivárni a kezdő időszakot. Bár ezt már írtam, csak nem jutott át...

2016. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jolvan, tudom én hogy nehéz felfogású vagyok, de azért nem kell ledebilezni. Nembaj, ment a zöld kéz a kitartásodért.
2016. jan. 25. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!