Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Balesetet szokás villogtatássa...

Balesetet szokás villogtatással jelezni vagy azt jelezte az autós, hogy rossz a fényszóróm, vakít?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem a 16 éves Swiftembe emelt fényerejű kék búrás izzót, nem ócsó csájnából szököttet, hanem Osramot. Fel kellett tekerni a magasság állítót 1-re míg a normál izzóval 4-sen kellett lennie, különben az űrbe világított, ezzel a fajta izzóval pedig a táblák teteje meg nem látszik még mindig teljesen. Ma jött velem szembe egy kocsi és villogtatott, nem sokkal később, 1 km-re volt egy baleset, de én még gond nélkül át tudtam haladni, fél pályát foglalt el egy szét tört autó.


Most erre a balesetre figyelmeztetett vagy bevakította a fényszóróm?



#baleset #fényszóró #vakítás #OSRAM #villogtatás #emelt fényerő #közúti jelzés
2016. jan. 30. 18:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Ez volt az 1. autós aki villogtatott amióta benne van (3 hete)
2016. jan. 30. 18:34
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Balesetnél nem szoktak villogtatni, legalábbis nekem még sosem pedig sofőr vagyok. :D

Akkor szoktak ha igazoltatás vagy trafi van, vagy ha mint írtad, vakítasz.

2016. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendőrök voltak jelen a balesetnél, de azok nem igazoltattak, sőt nem csináltak mást csak nézték az össze tört autót mint borjú az új kaput...
2016. jan. 30. 18:39
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Rám is villogtak már hasonló helyzetben, és én is villogtam már másokra baleset miatt kanyargós helyen, ahol esetleg lehetett volna probléma. Ha másra nem, arra jó, hogy mégjobban figyel, esetleg lassabban megy, és könnyebben észreveszi a balesetet.
2016. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Elewen válasza:
Mint az előttem szólók akkor villognak ha vakít a pámpád vagy rendőrök vannak vagy baleset vagy valami ami miatt fokozotabban kell figyelni
2016. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Elewen válasza:
*lámpád
2016. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan mész, és jelez a szembe jövő, hogy lassíts le, nekem is gyakran szoktak villogtatni pedig jó a lámpám.
2016. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenki követi, de az alábbi villogások mást jelentenek:

1 hosszú: vakítasz

2 rövid: unatkozó rendőrök az út szélén

több rövid: veszély van előtted.

2016. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a szembejövő, villogtatt neked,az esetedben lehet a fényszóró helytelen beálítása. Persze jelezhették a balesetet is. Sokan jelzünk trafikot esetén is. De a fényszóró beálítása ellenőrzés fontosnak gondolom. A nagyobb teljesítményű izzó zavarhatja a szembejövők. Vannak olyanok, aminek a használata szabály talan is. Tilos!,,
2016. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!