Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vasúti átjárót (ahol nincs...

Vasúti átjárót (ahol nincs fényjelzés) hogyan közelítsem meg? Vegyem vissza kettőbe és lassan, körbenézve? És ahol jelzés van, ott simán átmehetek,3-ba is?

Figyelt kérdés

Már plusz órákat veszek,és sajnos van egy pár dolog amivel nem igazán vagyok tisztában,nem tudok még egyszerre mindenre figyelni (mondjuk,hogy jobbkezes utcában a jobboldali úton van-e elsőbbségadás kötelező táblája stb.


Tippek,hogyan gyakoroljam ezt? Már November elejétől járok vezetni,de hetente csak 1x tudok menni,iskolai szünetekben nem vagyok itthon,és volt oktató cserém is,akkor is 1 hónapig nem voltam. Ráadásul ezelőtt diesel autóm volt,azzal vezettem 14 órát és utána lett benzines belőle.


19L


2016. febr. 21. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztosítatlan vasúti átjáró előtt én teljesen megállok, majd megfelelő körültekintés után indulok csak el.

Jobbkezes utcáknál nincs elsőbbségadási tábla, épp ez a lényege, a jobbról érkezőnek van elsőbbsége.

2016. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem háromba padlógázzal...
2016. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy csinálja. Tapasztald ki a neked megfelelő verziót. ezt csak gyakorlással lehet
2016. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Crisopher ***** válasza:

Szerintem is előbb állj meg, és ha meggyőződtél róla, hogy biztonságos, akkor a lehető leggyorsabban hajts keresztül a vasúti átjárón.

Jobbkezes utcánál nincs tábla. Ilyenkor a helyes megoldás, hogyha visszalassítasz annyira, hogy meggyőződj arról, nem jön-e senki jobbról (persze balra is érdemes benézni). A legtöbbször elég, ha 2-esbe visszakapcsolsz, és a jobb lábad a féken hagyod, de ha nagyon nehezen látni be az utcát, akkor érdemes lehet 1-esbe visszarakni, és akár meg is állni.

2016. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Arra gondoltam,hogy annak akinek elsőbbséget kéne adnom a jobbkezes utcában,annak lehet táblája. És ha én előtte lelassítok vagy vmi,akkor megbuktatnak a vizsgán,mert nekem volt elsőbbségem...
2016. febr. 21. 11:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tábla jobbról, akkor az már nem jobbkezes utca, mivel egyértelműen neked van elsőbbséged. Az "elsőbbségadás kötelező" tábla egyik jó tulajdonsága, hogy hátulról is azonosítható a háromszög forma miatt.
2016. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Crisopher ***** válasza:

Na, jó akkor elmagyarázom, hogy van ez, hogy ne legyen ebből probléma. Vannak az úgynevezett védett utak (ezt így a kresz nem ismeri, de egy gyakorlati megnevezés rájuk), és az alárendelt utak, illetve az egyenrangú útkereszteződések (ez ugyebár a jobbkezes kereszteződés).

A kérdés, hogy honnan tudod, hogy milyen úton haladsz?

Az alárendelt út a legegyszerűbb: van neked egy tábla, ami lehet elsőbbségadás kötelező, vagy stop-tábla. Ez a tábla neked szól, és ilyenkor a védett úton haladóknak elsőbbsége van veled szemben attól függetlenül, hogy milyen irányból jön. Ez a legegyszerűbb, nem is magyarázom túl.

Van a védett út. Honnan tudod, hogy védett úton vagy?

Természetesen, ha látod a főútvonal táblát, akkor az eleve védett út. És ha nincs olyan, honnan tudod? Erre talán a legjobb hüvelykujjszabály, ha megjegyzed, hogyan kanyarodtál rá az adott útra. Ha a rákanyarodás előtt volt neked egy elsőbbségadás kötelező táblád, vagy egy stop-táblát, akkor te védett úton haladsz. Annak az útnak az összes kereszteződésében elsőbbséged van, egészen addig, amíg el nem éred az út végét. Onnan fogod tudni, hogy elérted annak az útnak a végét, hogy a végén elsőbbségadás kötelező, vagy stop táblával fogsz találkozni, ami rávisz egy másik útra.

Egyenrangú útkereszteződés akkor van, amikor nincs tábla. Ezt jelölhetik egy előjelző táblával (amiben egy X van), de nem kötelező. Ilyen esetekben a jobbkézszabály érvényesül, tehát lassíts le annyira, hogy beláss az útra. Ha főútról lekanyarodsz, vagy lakótelepek, lakóparkok között, esetleg kisebb mellékutcákban haladsz, akkor jó eséllyel jobbkezes utcák lesznek, erre érdemes felkészülni. Ha 30-as zónába érsz be, akkor ott az összes utca jobbkezes lesz. Na most, ebből kifolyólag, ha rákanyarodtál egy utcára, és nem vagy biztos abban, hogy az védett út, amin haladsz, akkor a legjobb lassítani az első útkereszteződésnél, és benézni jobbra. Ha nincs tábla, akkor számítanod kell rá, hogy azon az úton az összes kereszteződés jobbkezes. Természetesen addig, amíg nincs egy elsőbbségadás kötelező vagy stop táblád, mert utána már védett útra fogsz kikanyarodni, hacsak az oktató azt nem mondja, hajts tovább egyenesen.

2016. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!