Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszélyes, ha világít az ABS...

Veszélyes, ha világít az ABS a műszerfalon?

Figyelt kérdés

Most vettem a használt autót (Fabia), s egyszercsak egy nagy pípolással a műszerfalon elkezdett világítani az ABS , s egy felkiáltójel (a kézifék jele) a műszerfalon. A motor minden újraindításánál felgyulladnak ezek nagy pípolások kíséretével.

Lehetséges, hogy a féknek van valami baja (annyira nem lehet érzékelni). Veszélyes így közlekedni? Szervizbe csak 2 hét múlva tudom leghamarabb elvinni, s addig egy 250 km-es utat kell megtennem még vele.



2016. febr. 21. 15:11
 1/9 anonim válasza:
100%

Szenzorral is történhetett valami. De fontos volna megnézetni mégis csak a fékrendszerről van szó. Ha van lehetőséged próbálgasd, hogy működik e?Ha működik akkor valami szenzor hiba.


Minden esetre óvatosan vezess!

2016. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Tesó, ez nem játék, jobban jársz, ha felhívsz egy Skoda márkaszervizt, és megkérdezed.


Kíváncsi vagyok a válaszra, úgyhogy ha lehet, írd meg nekünk.

2016. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha az abs lámpa világít, akkor nem működik!

Ha a kézifék jel világít és sípol akkor fékhiba. fékolaj szintet nézd meg először, és töltsd fel, ha hiányzik belőle. ahogy kopik a fék csökkenhet a szintje. nálam ez volt, de csak kanyarban villant fel a fékhiba jelzés, így könnyebb volt behatárolni.

2016. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vészfékezésnél blokkolni fognak a kerekek amíg vissza nem veszel a fékerőböl. Lehet vele közlekedni. Régebbi autók se mindegyike volt felszerelve.
2016. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ahogy előttem írták a szenzorral lehet valami vagyis nem érzékeli az ABS egység az egyik hátsót szerintem, akkor szokott ilyet produkálni. ha az elsőkkel lenne gond akkor csak simán az ABS világítana a kézi jele nélkül.


lehet vele közlekedni, csak nem lesz blokkolásgátlód

2016. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy gond, de szinte biztos hogy az ABS-ed nem működik, vagyis olyan mintha nem lenne. Vészfékezésnél elég nagy hátrány, de ha úgy nézed, rengeteg régi autó közlekedik ma is úgy, amiben nincs is ABS, vagy pont nem is működik. Azért amint alkalmad adódik, nézesd meg, hogy nincs e nagyobb baj, a féknél semmi sem fontosabb.
2016. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk van egy mutsubishi l200 as terepjáró. Azon is ég az abs lámpa, nem is működik. Csúszós úton óvatosan vezess, ha mégis megcsúszol, ne fékezz, csak vedd le a lábad a gázról ezután következhet az, hogy az autó utolja csúszik meg valamelyik irányba ilyenkor ellenkormányozz. Én nemrég jártam meg ugyan ezzel az autóval ezt 60km/h nál. Megcsúszott, kb 50 métert cikáztam az úttesten mire teljesen visszanyertem az uralmat fölötte. Érezd az autót és ne pánikolj be, mert az a legnagyobb ellenfél ilyen helyzetben. (Én még élveztem is :) )
2016. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, egy csöppet megnyugodtam, hogy nincs komolyabb baj :)
2016. febr. 21. 20:09
 9/9 anonim válasza:
valószínű kevés a fékolaj, ha ég a kézifékvisszajelző. ellenőrizd a fékolajat!
2016. febr. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!