Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan döntenétek a helyemben?

Ti hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Motorvásárláson gondolkodom és kettő lehetőségem van.

1. Idén nyáron tudok venni egy Honda Transalpot:

[link]

600 ccm, V2, megbízható konstrukció, már van egy a családban.

Vaaaagy..

2. Várok még bő egy évet mire összeszedek némi pénzt és beruházok egy Aprilia Pegaso Stradara:

[link]

650 ccm, 1 henger, stb.. érthetően ez jobban tetszik :)


Viszont már évek óta halasztom így is a dolgot, tehát szeretnék már motorozni viszont nem tudom h halasszak-e még egy évet..


2016. márc. 16. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora kereted van rá, és mit kersel? Én ajánlanám a CBF-et (Hornetet), ha inkább a túra vonal felé tekintgetsz.

De a kérdésre válaszolván, egyértelműen a második lehetőség. Inkább legyen meg az álom, ha eddig tudtál "várni", akkor már ez a kis idő is belefér, szerintem..

2016. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A Hornet kicsit kicsúszik az A2 kat.-ból :D

A Transalp is azért jöhetne össze mert találtam a neten olyant ami kicsit vissza van butítva papíron :)


Keret úgy van ahogy írtam. Idén egy Transalp v jövőre egy Strada. De lehet, h ebből jövőre lesz motorozás :)

2016. márc. 16. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól értem kezdő vagy.

Na emiatt vedd inkább a 2 hengerest, mert az 1 hengeresnek akkora a nyomatéka, hogy még egy gyakorlott motorosnak is csúnya meglepetéseket tud okozni.

2016. márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egynél több henger mindenképp, és, ha van a családban, akkor végképp a transalp, hiszen van egy hozzáértőbb segéd megnézni, kipróbálni a kiszemelteket, stb.
2016. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 joco5582 ***** válasza:

Szerintem menj el és próbáld ki mindkettőt. A Transalp jobb motor, legalábbis jobb a túraendúró kategóriában.

A Pegaso jobban néz ki nem is kétség, és az is biztos hogy az ember a szemével kíván meg valamit. Csakhogy a 2 henger sokkal kulturáltabban jár, és sokkal jobban használható a motor maga is. Kényelmesebb jobb a fogyasztása is.

Az egyhenger hasznos tartománya nem sok. mondjuk 3500 tól 6000-es fordulatig. Ráadásul nem kevés rezonancia keletkezik, nincs szélvédelem sem így teljes mellkassal belekapaszkodsz a szélbe. A súlypontja miatt kamion teherautó mögött menni embert próbáló.


Na persze ha nem túrázni akarsz vele hanem kisebbeket motorozni úgy mindegy.

Ha neked lennék tennék egy próbakört mindkettővel, mert használni meg nézni a motort két külön dolog

2016. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 19. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!