Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában miért kötelező az...

Európában miért kötelező az autók elejére is rendszámot tenni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy az USA-ban, csak hátul van rendszám.Elöl nincs.


Az elejére itt sem kellene rendszám, szerintem.Szebb lenne az autók eleje.



2016. márc. 20. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban is van sok olyan állam, ahol előre is kell...inkább úgy lehetne mondani, hogy néhányban nem kell. Minél több helyen kinn van, annál könnyebb leolvasni, ha szükséges, kit érdekel hogy néz ki az autó?
2016. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De nem tudnának szemből bemérni..
2016. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Mert így adott esetben elölről is beazonosítható az autó, akár baleset, akár büntetés van, akár ellopják. És az USÁ-ban is van elöl sok helyen.
2016. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem állat módjára közlekednél ketteske, akkor nem kellene ettől félned. Ha meg a gyorshajtáshoz tökös vagy, akkor ahhoz is legyen elég nagy arcod, hogy befizesd a büntetéseket.

Van ilyen ismerősöm, aki annyival megy mindig városon kívül, amennyi szerinte biztonságos, ha pedig jön egy csekk, akkor szó és reklamálás nélkül befizeti, hiszen tudja, hogy szinte mindig gyorsabban megy a megengedettnél. Milliós nagyságrendű összeget fizetett már be, nem érdekli, mert megteheti. Nem szoktam megdicsérni érte, de a hozzáállása korrekt. Itt meg hányan vannak, hogy 80-al mentem 50-es táblánál, a szemét rendőr megbüntetett, mert az összes csak pénzbehajtó...

2016. márc. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megfigyeltem, hogy az USA-ban, csak hátul van rendszám.Elöl nincs"

Ez így nem igaz. Az egyes szövetségi államok hatásköre eldönteni, hogy milyen és mennyi rendszámot követelnek meg a náluk forgalomba helyezett autókon. Van, ahol nem kell rendszám elöl, van, ahol bizonyos körülmények között egyáltalán nem kell rendszám és van, ahol mindkét rendszámot megkövetelik.

Itt, Európában azért általános az első rendszám, hogy az autó mindkét irányból beazonosítható legyen. Nem rossz dolog az sem. Az meg, hogy szebb lenne-e rendszám nélkül az autók eleje - na, ez ízlés kérdése. Én úgy vagyok vele, hogy az autó nem műtárgy, a használatának megfelelő módon kell megtervezni. Ott vannak a formatervezők, azért tanultak évekig, hogy értsenek hozzá, azért kapják a fizetésüket, oldják meg, hogy rendszámmal is jól mutasson az autó.

Bár azt is tudom, hogy Magyarországon az autósok nagy része valamiért ha tehetné, leginkább fekete, rendszám nélküli, foncsorozott ablakú autóval járna, hogy "ne lássanak be meg nem tudják, merre vótam a kocsival". A fene sem érti, hogy miért.

2016. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg aztán, hogy van rendszám nem csúfítja az autót a többihez képest, mert egálban van az összessel, mivel mindegyikben kötelező :)
2016. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok autó kifejezetten sz*rul néz ki rendszám nélkül. Az autók is már a rendszámhoz vannak tervezve.
2016. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
USA-ban is államonként változik, hogy kell-e vagy sem, akkor van gond ha valaki egyik-másikba átmegy és ott más a szabály...
2016. márc. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Államonként változik. Pl Észak-Karolinában , Floridában elég ha csak hátul van rendszámod, ettől még elmehetsz az autóddal Virginia államba ahol kötelező elöl is a rendszám.

Érdekes hogy nálunk például a motorokra nem kell előre rendszám, bár nincs is helye gyárilag de meglehetne oldani pl matrica rendszámmal. Az szerintem nem indok hogy kevesebb a motor mint az autó.

Ha a motor megy 50 helyett 75-el a városban és szemből beméri a rendőr akkor mire megfordítja a trafit, a motoros már el is tűnt.

2016. márc. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hunbula ***** válasza:
73%

Caliban vagyok, kettő Coloradós rendszámtáblával a kocsin :) a Cali jogsihoz csak úgy engedi a DMV a vizsgát, ha olyan autóval megy a delikvens amin elöl-hátul van rendszám, ez amit biztosan tudok :)

Amúgy szerintem hasznos, emelett meg itt sokkal egyszerűbb egyedi rendszámot intézni, úgy meg mindjárt könnyebb elviselni :)

2016. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!