Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg motornál érdemes megjavít...

Csemege Ubii kérdése:

Öreg motornál érdemes megjavíttatni, ha nincs kompresszió?

Figyelt kérdés

Van egy gilera rc 125 motorom, és pár nhete elkezdett csörögni, én meg gondoltam, biztos valami a lendkerékben zörög, majd megnézem... Aztán ebből az lett, hogy pár napja egyszer csak leállt a motor. Önindítózok, de fura a hangja, mintha semmit se forgatna. Rárugok és szinte semmi ellenállás.


Azon gondolkodtam, hogy érdemes-e megcsináltatni, mert igazából minden meg lett csináltatva a motoron menetkészre, plusz új drága gumik, akksi, lánc, lánckerekek, stb. De a blokkhoz se az előző tulaj, se én nem nyúltam, ezért érdekel, hogy érdemes-e ezt elvinni szerelőhöz, vagy adjam el alkatrésznek?



2016. márc. 20. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Te tudod.

Én nem tartanék öreg motort ha nem tudnám magam megcsinálni.

Könnyen lehet, hogy ez lesz az edddigi legnagyobb kiadásod a mocira.

2016. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szét kell kapni aztán megtudod mi a hiba.Keress valakit aki ért a motorokhoz.Ez nem egy bonyolult motor 1-2-re szét lehet kapni.
2016. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, végül is nem veszítek semmit azzal, ha megnézetem valakivel.
2016. márc. 20. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem sok veszteni valód van, szét kell szedni, aztán ha neked már nem érné meg neked összerakni akkor el kell adni.

A következő vevőnek ez már egy pozitív dolog lenne, hisz innentől kezdve nem zsákbamacska mi van a motorban.


De amíg nincs szétszedve nem lehet biztosat mondani, lehet elég lenne fúrni + új dugó/gyűrű és megy tovább az élet.

2016. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

ha elszáll a kompresszió, az mindig költséges


a csörömpölés valszeg abból eredt, hogy széttört az egyik tűgörgő vagy gyűrű, a többit meg elintézted te, azzal, hogy nem állítottad le rögtön, mert valami darabka beszorult a henger és a dugattyú közé, ami aztán végig szántotta a henger oldalát, ahol elszökik a levegő, ezért nincs kompresszió

2016. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy könnnyen rá lehet költeni 60-80-100 ezer forintot, csak a nagy kérdés, hogy megéri e?
2016. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak amgad döntheted el hogy számodra megéri e a dolog.
2016. márc. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!