Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima benzines vagy turbó...

Sima benzines vagy turbó dízeles autóval könnyebb előzni? Országúti használathoz keresek autót.

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, még nem volt autóm, most váltok munkahelyet és emiatt kellene vennem egyet. napi 100 km-hez. milyet vegyek országúti közlekedéshez szerintetek?

2016. ápr. 2. 06:41
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat ha amatőr a kérdésem, de sajnos családban nem nagyon vannak férfi felmenőim, ezírt itt. egyik ismerősömnek ültem autójában, neki egy ilyen újabb 2.2-es dieseles Mazda 6-osa van, hát azzal tök könnyen tudott előzni, szinte csak pár mp alatt leelőzi a kamionokat is. csak ezek a kocsik nagyon drágák. Ő azt monda, hogy napi 100 km-hez már szerinte megérné már a diesel, meg azt mondta, hogy országúti használathoz könnyebb a turbós autó, de turbó benzinest ő nem ajánlana, inkább dieselt. kb. 1,5 millió Ft-om lenne rá, ő octaviat javasolt. szerintetek benzines vagy dieseles lenne jobb nekem?
2016. ápr. 2. 06:47
 2/8 anonim ***** válasza:
Ekkora távra dízel. Előzéshez meg annyi, hogy igazából bármelyikkel lehet előzni maximum visszaváltasz egyet.
2016. ápr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
benzines esetében azért kell visszaváltani, hogy magasabb forulatszámon menjek és jobban gyorsuljon? ezzel nem teszem tönkre a motort?
2016. ápr. 2. 06:55
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
igen azért kell visszaváltani, benzinesnek nincs akkora nyomatéka ezért azt bőgetni kell. szerintem ha nincs más segítség, akkor kérdd emg mazdás haverodat, hogy segítsen neked a kocsi vételben. octavia amúgy nem rossz tipp, esetleg ford focusokat is ajánlanám. persze nem mennek úgy valszeg mint haverod mazdája, de azért ott is lehet nyomaték.
2016. ápr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Benzinest 6500-ig jóformán mindet el lehet forgatni, igaz olyankor már van hangjuk rendesen legtöbbnek, de ettől független gond nélkül bírják azt a fordulatot.


Bár országútra a dízel is tökéletes, fogyasztásban jobban jössz ki, illetve nem kell annyira pörgetned a motort, mert dízel alacsonyabb fordulaton is nyomatékos.

2016. ápr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen jól gondolja az ismerősöd.
2016. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha ez az első autód akkor ne az előzéssel foglalkozz először. Örülj neki hogy simán , normálisan eltudod vezetni. Az előzés az egyik legveszélyesebb manőver. Nagyon sok ember még évek mulva se tud normálisan. Nem tudja rendesen felmérni a helyzetet. Majd nézd meg a hír műsorokat. Ilyenekből nagyon sok, mindennapra jut halálos balaset. Emberi felelőtlenség, gyarlóság , mert kb 90%-a úgy gondolkodik (észnélkül) .Nehogy oszmá' ne előzzem meg ezt a kamiont.
2016. ápr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Egyértelműen a dízel, mert a dízel 2000-res fordulattól már úgy gyorsul, mint a benzines 4000-től, vagy még jobban. Nem is nagyon kell visszaváltani. Tudom a benzinpártiak mindig mondják, hogy nem nagy dolog visszaváltani, pedig az emberek 90%-a nem vált vissza előzéskor, inkább szenved, és választja a gyenge gyorsulást 5-ösben. Na meg napi 100 km-nél már jelentősen spórolsz a dízellel.
2016. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!