Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes ezért autósiskolát...

Érdemes ezért autósiskolát váltani? Ti mit tennétek? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az oktatóm szerintem kinézett magànak.Kezdjük azzal,hogy legutóbb a szemembe mondta,hogy aki bamba az bamba... Nem is tudom mit vár 17 óra vezetés után,ugy hogy életemben nem vezettem. Na mindegy. Elsőbséget mindig megadom. 30as táblánál 30al megyek. Stopptáblánál megállok. Irányt váltok jelzem, + mindig nézem a tükröt,holtteret,stb. Neki meg az a mániája,hogy hogy váltok (szerinte gyorsan,holott a sebváltóban egy fogas kerék sem recseg mikor váltok) ,a kéziféket,miért úgy húzom be higy benyomom a gombot,miért nem kattogva,stb... Ilyem apróságokon kiakad és van,hogy üvölt is. Elegem lett.. megtehetem azt,hogy szónélkül iskolát váltok,és majd észre veszi vagy mi a menete? Úgy gondolom,hogy ha fizetek neki 3500at/ óra velem ne üvöltsön mert nem a fia vagyok. Ja meg ne fékezzwk hanem motorfék... :)

#Hshhshs
2016. ápr. 2. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell iskolát váltani, elég oktatót. Azt viszont ajánlott volna megtenned, mert egy csomó görcsöt okoz benned a habitusával. Te vagy a fizető ügyfél, ő meg a szolgáltató, nem kötelező tőle megvásárolnod a szolgáltatását. Ez egy liberális dolog.
2016. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Oktatót cserélhetsz. Jól írja az első. Még indokolnod sem kell. De ha mégis akkor nyugodtan mond el, hogy elégedetlen vagy a mostani oktatóddal.

Sok sikert.

2016. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj lesz sulit váltani,mert az övé az autós iskola...:) ergó ha váltanék azt is lrhet rámâllna... Muszáj neki bejelentenem vagy megtehetem,hogy szó nélkül váltok?
2016. ápr. 2. 13:13
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötelező az autós iskola. Ha váltani akarsz, akkor többé nem mész, nem fizetsz ennyi. Nem kell még szólnod sem. Átmész egy másik suliba, befizeted az összeget amit kell, választasz egy oktatót, és tanulsz tovább.

Te vagy a fizető vendég, a te pénzed számít.

2016. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. :) Mg 1-2 példa: múltkor 2 település között mentünk nyíl egyenes úton azon pampogott,hogy a 90 helyett csak 70el mentem(egy rövid szakaszon),holott sztem a 70 méh bele fér,nem lassìtja a forgalmat úgy gondolom. Aztán kb 100-150méterrel a település táblája előtt elkezdi üvöltve mondani hogy lassítsak... Holott kb 10-20 méter után megtettem volna. :) nem vagyok hülye,hogy 90el behajtsak a lakott területre... De kb ott lassítsak szerinte ,ahol írtam mert hogy a motorfék hasson...Meg ugya a motorfék a mániája... Láb féket kb csak baleset megelőzése esetén használj... Kérdem èn.. aki ennyire kíméli a kocsiját ,hogy kopóalkatrészt se kelljen cserélni,az minek megy oktatónak? Mégegyszer köszi a válaszokat. :)
2016. ápr. 2. 13:30
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kötelező az autós iskola. Ha váltani akarsz, akkor többé nem mész, nem fizetsz ennyi. Nem kell még szólnod sem. Átmész egy másik suliba, befizeted az összeget amit kell, választasz egy oktatót, és tanulsz tovább.

Te vagy a fizető vendég, a te pénzed számít." - ez elég nagy tévedés, minden tanulónak van egy kartonja, amit iktatnak a HKH-nál is, és az iskolaváltást is fel kell vezetni rá, hivatalosan nem pattoghat a tanuló az oktatók között kedve szerint.

Termesztésen joga van oktatót, iskolát váltani, de az oskolának dokumentálni kell azt, s csak az tekinthető hivatalosan tanulónak, akinek a papírjai rendben vannak a központba is.

Érdeke ez a tanulónak, és az oktatónak is.

Iskolaváltáskor a jelenlegi iskolának ki kell adni egy átadó lapot a tanuló részére, azon a személyes adatai mellett az NKH-nál iktatott kódja is fel van tüntetve. Ezt a papirost átviszi az új iskolába, ők beviszik a NKH-hoz, s csak azt követően vezethet a tanuló, miután a központban bejegyezték az iskolaváltást, elkészült az új vezetési kartonja.

2016. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

ma 13:33


Hát lehet így van ahogy írod, de én 3 hónapja iskolát/ oktatót váltottam mert az oktató egy baromállat volt.

Én nem mentem többé, hanem átmentem egy másik suliba, ott választottam oktatót. Természetesen ott elmondtam, hogy melyik suliban melyik oktatónál voltam, és miért hagytam ott. Nem volt gond. AZ iskola elkérte a régi iskolától amit kellett, én meg folytattam a tanulást. Ma már megvan a jogsim is.

2016. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is váltottam iskolát, bár nálam nem nézeteltérés volt az ok, teljesen normálisan, békésen ment a váltás.

Az emlegetett papírt természetesen a régi iskolából át is tudják küldeni, de nekem ide adták, hogy gyorsabban menjen a dolog, s láttam, hogy különböző kódok voltak a személyes adataimon kívül.

Az új iskolában az oktató pedig mondta, ha kész lesz a karton kezdhetünk, de addig nem , mert bár kicsi az esély, hogy ellenőriznek, de nem nulla nem éri meg kockáztatni, sőt, ha valami gikszer (baleset) történik, ami szintén nem jellemző a tanulókocsikra, de annak sem nulla százalék az esélye, s mellette nem hivatalosan lekönyvelten ül ott a tanuló, az neki minimum az oktató-igazolványába kerül

2016. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Te fizetsz, te vagy a megrendelő. Mivel nem tudsz még vezetni, fogsz elkövetni hibákat, még a jogsi megszerzése után is bőben. Sőt, biztos vagyok benne, hogy az oktatódba, de bárki másba is bele lehet kötni.


Ő választotta ezt a pályát, tűrje el ha bénáskodsz. Nem kell gorombáskodni, udvariasan el kell, mondani, zavar a hozzáállása, ha nem változtat a hozzáállásán, akkor te fogsz. Beszéljen nyugodtan hangon, tisztelettel, ha nem megy, akkor meg ne erőltessük, van még rahedli oktató/iskola, ő meg menjen hentesnek, ott jó nagyot oda lehet ..szni a húsnak. Ne hagyd már, hogy a pénzedért foghegyről beszéljenek veled.


Ha üvölt, ott szállj ki ahol éppen vagytok és csapd rá az ajtót.

2016. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen próbáltam magamért kiállni,de erre a válasza az volt,hogy nem szereti ha a tanulók kioktatják. :) Én meh a reménytelennek nem szeretek beszélni... :)
2016. ápr. 2. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!